fbpx Skip to main content

Nr.16 Zemgale

Ansis Saliņš

ZS "Iesalnieki 1" vadītājs

Ko sēsi, to pļausi!

Lauksaimnieks, turklāt ar lauksaimniecības inženierzinātņu doktora grādu, Ansis Saliņš no Aizkraukles novada kā vienu no sava darba Saeimā prioritātēm izvirzījis ar lauksaimniecības sfēru saistīto likumu nepilnību novēršanu, sākot ar zemes kadastrālo vērtību un nekustamā īpašuma nodokļu jautājumiem līdz tautsaimniecības interesēm atbilstoša “zaļā kursa” ieviešanai.

Tā kā lauksaimniecība ir energoresursu ietilpīga nozare un tautsaimniecības konkurētspēja ir tieši atkarīga no energoresursu pieejamības, Ansis Saliņš uzskata, ka Latvijas energoneatkarība ir jārisina steidzīgi, meklējot gan videi draudzīgākus, gan lētākus risinājumus. Lai to sasniegtu, jāizmanto saules un vēja enerģija, jāattīsta biomasas koģenerācijas stacijas, vienlaikus veicinot OIK atcelšanas pasākumus. Pats personīgi ziemas periodā saimnieciskās darbības dažādošanai viņš jau darbojas kurināmās šķeldas ražošanā.

Ansis Saliņš ir darītājs, nevis runātājs, un savā saimniecībā viņš gadā vidēji saražo graudaugus pārtikai, kas nodrošina 15 000 Latvijas iedzīvotāju, turklāt ar savu aktīvo darbu motivējis daudzus jauniešus iesaistīties lauksaimniecībā.

“Esmu četru meitu tēvs un skolotājas dzīvesbiedrs, līdz ar to izglītības jautājumi ir mana ikdiena. Uzskatu, ka laba izglītība paver plašas iespējas dzīvei neatkarīgi no tā, kādā jomā vēlies darboties,” saka Ansis Saliņš.