fbpx Skip to main content

Nr.8 Zemgale

Judīte Dobele

Angļu valodas un literatūras filoloģijas maģistre

Domāju globāli, rīkojos lokāli

Judīte Dobele kā sava Tukuma novada patriote allaž aktīvi iesaistās tā iedzīvotāju interešu aizstāvībā, piemēram, koordinējot iniciatīvu par vietējā ceļa posma Tukums–Abavnieki sakārtošanu. Līdz šim Judīte daudz spēka veltījusi Latvijas ārpolitikas interešu aizsardzībai, 23 gadus strādājot Latvijas ārlietu dienestā, – vadot vēstniecības Norvēģijā, Islandē un Indijā, sadarbojoties ar dažādiem reģioniem, Ziemeļvalstīm, Tuvo Austrumu, Āfrikas kontinenta un Āzijas valstīm, Latīņameriku un Ziemeļameriku.

“Saņemot vēlētāju atbalstu, vēlos strādāt Saeimas Ārlietu komisijā, liekot lietā savas zināšanas un pieredzi, jo īpaši fokusējoties uz Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbību,” stāsta Judīte Dobele.

Strādājot Latvijas vēstniecībā Norvēģijā, Judītes Dobeles prioritāte bija darbs ar diasporas cilvēkiem:

“Uzskatu, ka mums arī turpmāk jāveido aktīva sadarbība ar diasporas pārstāvjiem, aicinot viņus atgriezties Latvijā vai atbalstīt Latviju no savām mītnes zemēm. Latvijas spēks ir un būs Latvijas cilvēki!”

Lai viņi vēlētos atgriezties Latvijā, jāattīsta uzņēmējdarbība, kas nodrošinātu labu atalgojumu darbiniekiem un ienākumus valsts budžetā, ar kuriem savukārt varētu sniegt atbalstu sociāli mazākaizsargātajām sabiedrības grupām.

“Latvijas valsts turpmākā attīstība nav iespējama bez modernas un sakārtotas izglītības sistēmas. Manā ģimenē aug pieci mazbērni, kuri turpinās mūsu iesākto darbu Latvijas labā. Vecāku uzdevums ir audzināt jaunos inženierus, zinātniekus, skolotājus, mediķus, kuriem ir laba izglītība, sirdsdegsme un iespējas savus sapņus realizēt brīvā valstī,” atklāj Judīte Dobele.