JAUNĀ VIENOTĪBA turpinās sadarbību ar Latgales partiju arī nākamos četrus gadus

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA 14. Saeimas pilnvaru laikā turpinās sadarbību ar Latgales partiju –vienošanās par to parakstīta vakar, 2022. gada 1. augustā. Sadarbības līgumu ar parakstiem apliecinājuši partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valdes loceklis Arvils Ašeradens un Latgales partijas valdes loceklis, Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs.

Sergejs Maksimovs, Latgales partijas valdes loceklis, Balvu novada domes priekšsēdētājs: “Latvijā šobrīd svarīgākais ir gādāt par drošību, stabilitāti un būt vienotiem. Latgales partijas ilggadīgā sadarbība ar partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA ir pierādījusi, ka spējam kopā pieņemt izaicinājumus un rast tālredzīgus risinājumus, lai drošība un labklājība Latgalē būtu svarīgs stūrakmens visas Latvijas un Eiropas Savienības austrumu robežas drošībai.”

 

Rihards Kozlovskis, 13. Saeimas deputāts, partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA līderis Latgalē: “JAUNĀ VIENOTĪBA ir nacionāla līmeņa politiskais spēks, kas sakņots reģionos, un kolēģi no Latgales partijas mūsu ilggadīgai pieredzei pievieno padziļinātas zināšanas un izpratni par ikdienas vajadzībām un problēmām, kas prasa risinājumus Latvijas austrumu novados. Šodien, kad Ukrainā notiek brutāls, Krievijas izraisīts karš, mūsu pienākums ir gan visos iespējamos veidos atbalstīt Ukrainu, gan gādāt par līdzsvaru un vienotību visā Latvijā. Mūsu uzdevums ir līdzsvarot situāciju Latgalē ar pārējo Latviju. No tā lielā mērā atkarīgs, cik droši dzīvojam savā valstī.”

Vienošanās par sadarbību virsuzdevums ir nodrošināt Latvijas kā tiesiskas, eiropeiskas un nacionālas valsts ilgtspējīgu un līdzsvarotu izaugsmi, Latvijas novadu un pilsētu attīstību, kā arī iespējami plašāku sabiedrības līdzdalību politikas veidošanā. Līgumā partijas apņēmušās turpināt sadarbību 14. Saeimas vēlēšanu periodā un visā tās pilnvaru laikā, kā arī vienojušās uzturēt saskaņotu rīcību atlikušajā 9. Eiropas Parlamenta sasaukuma periodā un Latvijas pašvaldību līmenī.

Partijas vienojušās, ka pēc 14. Saeimas vēlēšanām Latvijā jāveido stabila labēji centriska valdības koalīcija, iekļaujot tajā partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA un Latgales partiju, kā arī citas valstiskā spektra partijas, lai nākamās koalīcijas darba pamatprincipi balstītos ekonomiskās izaugsmes, ilgtspējas, sociālās solidaritātes un līdzsvarotas reģionālās attīstības principos.

Partijas apņēmušās arī turpmākajā sadarbībā savstarpēji pārrunāt un saskaņot nozīmīgākos nacionālā un reģionālā līmeņa jautājumus un savstarpēji atbalstīt partiju programmās izvirzītās prioritātes, bet ikdienas darbā ievērot tiesiskuma, demokrātijas un godīgas politikas principus, kā arī ētikas normas un labas pārvaldības nosacījumus.

—————

14. Saeimas vēlēšanām partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA pieteikusi 115 deputāta amata kandidātus piecos vēlēšanu apgabalos – apvienības Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš būs saraksta līderis Vidzemē, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Rīgā, Kurzemes sarakstā ar pirmo numuru startēs 13. Saeimas deputāts, partijas VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, Zemgalē saraksta līderis būs finanšu ministrs Jānis Reirs, bet Latgalē bijušais iekšlietu ministrs, 13. Saeimas deputāts Rihards Kozlovskis.

Deputāta amata kandidātus JAUNĀS VIENOTĪBAS sarakstos deleģējušas visas apvienībā ietilpstošās partijas – gan VIENOTĪBA, gan reģionālās partijas “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija”, kā arī “Latgales partija”, ar kuru apvienībai ir ilggadīga sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā.

 

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472