fbpx

Paveiktais Rīga 2020

Viļņa Ķirša un viņa komandas paveiktais
1.Likvidēts propagandas rupors Riga.lv

Rosinājām likvidēt Riga.lv – veidojumu, kura funkcijas bija neskaidras, bet finansējums no Rīgas domes puses – dāsns.

Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka Rīgas dome 3 gadu laikā nesaimnieciski caur dažādām biedrībām izšķērdējusi ap 20 miljoniem eiro. Visbiežāk kā naudas saņēmējs minēts tieši Riga.lv, kā arī Rīgas tūrisma attīstības birojs. Revīzijā tika konstatēts, ka šis apšaubāmas nozīmes nodibinājums nepamatoti izlieto rīdzinieku naudu un tā funkcijas dublējas ar citām pašvaldības iestādēm.

Šis melnais caurums tika likvidēts 2019.gadā.

2.Atklāta un pārtraukta „Humora komitejas” finansēšana

Dažkārt, lasot dažādus dokumentus, atklājas lieli joki! Piemēram, atklājām, ka ar rīdzinieku naudu tiek finansēta Saskaņai pietuvināta organizācija „Humora komiteja”, par kuras „jokdaru” sasniegumiem rīdzinieku labā nav nekādas informācijas.

Tā reģistrēta vienā adresē ar domes atbalstīto “9maijs.lv”. Pēc tam, kad piesaistījām sabiedrības uzmanību šim “jokam”, smiekli nevienam nenāca un finansēšana tika pārtraukta.

3.Likvidēts tā saucamais Bēgļu centrs

Pilsētā bija tāds Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs. Izvērtējot tā jēgu, Vilnis Ķirsis secināja, ka tā galvenā funkcija ir nodrošināt labas algas “Saskaņas” draugiem. Pēc tam, kad viņš nosūtīja oficiālu vēstuli Nilam Ušakovam, pieprasot likvidēt šo savējo barošanas centru, arī prese sāka pētīt šī veidojuma jēgu. Tā darbinieki nespēja pastāstīt, ar ko vispār nodarbojas.

2017.gadā Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs tika likvidēts.

4.Novērsta vairāku miljonu izšķērdēšana iedomu projektā

Rīgas dome bija iecerējusi īstenot 8,7 miljonu eiro vērtu nanoaplikācijas projektu. Vilnis Ķirsis, īsi iedziļinoties projektā, secināja, ka tam nav nekāda ekonomiskā pamatojuma. Iedziļināšanās bija īsa, jo pats “projekts” bija 2 lapas garš. Arī paplašinātais projekts opozīcijas “nomierināšanai” nekādu skaidrību nesniedza.

2018.gadā Eiropas Savienības atbildīgās institūcijas atteica finansējumu šai shēmai.

5.Neatkarīgs audits Rīgas domes kapitālsabiedrībās

Par to, ka Rīgas domes kapitālsabiedrībās lietas nenotiek, kā vajag, runāja jau sen. Taču Vilnis Ķirsis rosināja tajās veikt reālus, neatkarīgus auditus. Tie arī tika veikti un atklāja nesaimnieciskumu un naudas šķērdēšanu astronomiskos apmēros. Tie ir reāli pierādījumi, lai vainīgos sauktu pie atbildības.

6.Izmeklēšanu un kriminālprocesu uzsākšana

Iepriekšējā sasaukuma laikā KNAB bija biežs viesis Rīgas domē un tās institūcijās. Pēc Viļņa Ķirša ierosinājuma uzsāktas vairākas izmeklēšanas un kriminālprocesi par korupciju un nesaimnieciskumu. Tas ne tikai ļāvis apturēt vairāku miljonu rīdzinieku naudas ieslīdēšanu negodīgu cilvēku kabatās, bet arī licis korumpantiem un bandītiem saprast, ka tik viegli rīdziniekus ap stūri apvest nevarēs.

7.Lielāks atbalsts ģimenēm

Esam izcīnījuši lielāku atbalstu ģimenēm. Pēc mūsu spiediena Rīgas dome bija spiesta pieņemt ierosinājumu nodrošināt bezmaksas brokastis, pusdienas un launagu visos Rīgas bērnudārzos.

Bērni Rīgas pašvaldības bērnudārzos maltītes bez maksas sāka saņemt 2019.gada 1.septembrī.

8.Aktualizēta nevienlīdzība bērnudārzu pieejamībā

Bieži vien tikt pašvaldības bērnudārzā, kurā mācās un spēlējas krieviski, ir vieglāk nekā tādā, kur dienas tiek runāts valsts valodā. Tā ir bijusi apzināta sistēmas kropļošana, kas pastiprina sabiedrības sašķeltību. Mūsu komanda aktualizēja šo problēmu un pievērsa tai mediju uzmanību. Vienotības uzdevums ir vienot – visiem bērniem ir jābūt iespējai iet bērnudārzā un mācīties latviski, lai, sasniedzot skolas vecumu ikviens varētu brīvi komunicēt valsts valodā neatkarīgi no tautības un ģimenē lietotās valodas.