fbpx Skip to main content

99,2% “PNB Banka” klientu saņems savu naudu pilnā apmērā no Noguldījumu garantiju fonda

Eiropas Centrālās banka (ECB) kā AS “PNB Banka” tiešais uzraugs 15. augustā lēmusi atzīt šo banku par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās.  Eiropas Vienotā noregulējuma valde lēmusi neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. “Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ārkārtas sēdē ir pieņēmusi lēmumu apturēt tiesības AS “PNB Banka” sniegt finanšu pakalpojumus”.

“Latvija ir droša valsts, un bankas klienti var būt droši par savu naudu. Bankas klienti, kuru noguldījumi bankā bija līdz 100 000 eiro – tādu ir 99,2% no visiem klientiem – savu naudu varēs saņemt pilnā apmērā tuvāko dienu laikā.  Garantēto noguldījumu izmaksas tiks veiktas no Noguldījumu garantiju fonda, kas izveidots šim mērķim un kuru veido pašu banku veiktas iemaksas. Noguldījumu garantiju fondā ir uzkrāts pietiekams līdzekļu apjoms, un valsts budžeta līdzekļi šim mērķim nebūs nepieciešami,” norāda finanšu ministrs Jānis Reirs. 

Jānorāda, ka klientiem nekavējoties tiks sniegta detalizēta informācija, kas jādara, kā arī – kur jāvēršas un kādas darbības ir jāveic, lai saņemtu savu naudu.

“Tāpat jāuzsver, ka lēmums attiecībā uz AS “PNB Banka” nerada ietekmi uz Latvijas banku sektoru, un tas ir stabils. Šīs bankas slēgšana nav saistīta ar “kapitālo remontu” vai Moneyval novērtējumu, bet ir sistemātiskas un konsekventas banku uzraudzības pieejas likumsakarīgs rezultāts. Situācija konkrētajā bankā ir saistīta ar tās izvēlēto biznesa modeli, konkurences apstākļiem un pieņemtajiem biznesa lēmumiem. Citas Latvijas bankas sekmīgi turpina savu darbību, savukārt atbildīgās iestādes – FKTK un ECB pastāvīgi vērtē situāciju un rūpīgi seko līdzi norisēm banku sektorā,” skaidro finanšu ministrs. 

Ņemot vērā, ka liela daļa bankas klientu ir pensionāri, esam ciešā sadarbībā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, lai nodrošinātu klientiem atvieglotu pāreju uz citām bankām un iespēju saņemt savus līdzekļus – pensijas, pabalstus u.c. pēc iespējas ātrāk un vienkāršāk.

Informāciju sagatavoja:
Finanšu ministrija


Video: LTV1, Rīta Panorāma

Dalies ar ziņu