fbpx Skip to main content

Ārlietu ministrs: Latvija dalīsies pieredzē un atbalstīs Moldovu digitalizācijas jautājumos

13. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Moldovas Republikas delegāciju, ko vada premjerministres vietnieks digitalizācijas jautājumos Jurijs Curkanu (Iurie Turcanu). Moldovas delegācija atrodas vairāku dienu vizītē Latvijā, lai iepazītos ar Latvijas pieredzi un plānotu sadarbības iespējas digitalizācijas jomā.

Ārlietu ministrs pauda gandarījumu par Moldovas Eiropas Savienības kandidātvalsts statusu, uzsverot digitalizāciju kā svarīgu instrumentu, Moldovai uzsākot Eiropas Komisijas nosacījumu izpildi tālākai ES integrācijai. E. Rinkēvičs akcentēja Latvijas gatavību atbalstīt Moldovu digitālās transformācijas jomā.

Moldovas premjerministres vietnieks J. Curkanu kā prioritāti sadarbībā ar Latvijas partneriem uzsvēra pieredzes apmaiņu izglītības un veselības jomas digitalizācijā, kiberdrošībā un cīņā pret dezinformāciju. J. Curkanu izteica interesi par Latvijas e-identitātes risinājumiem un e-parakstu savienojamību starp Latviju un Moldovu.

Informācijai

Moldovas delegācijas vizīti Latvijā organizē “Moldovas nākotnes tehnoloģiju organizācija” (Moldova Future Technologies Activity) un Rīgas Biznesa skola kā Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienība.

Vizītes mērķis ir iepazīstināt delegāciju ar Latvijas inovāciju un digitalizācijas sasniegumiem akadēmiskā, nozaru un politiskā līmenī. Tās laikā notiek tikšanās ar atbildīgajām valsts pārvaldes iestādēm, augstākās izglītības iestādēm un IT nozares uzņēmējiem, kas strādā 5G, kiberdrošības, mākslīgā intelekta un zaļo tehnoloģiju jomās. Šo pušu sadarbība inovāciju jomā ir būtisks priekšnosacījums veiksmīgai starpnozaru izcilībai.

“Moldovas nākotnes tehnoloģiju organizāciju” dibinājuši ASV Starptautiskā attīstības aģentūra (USAID) un Zviedrijas Starptautiskā attīstības aģentūra (SIDA).

Informāciju sagatavoja:
Ārlietu ministrija

Dalies ar ziņu