fbpx Skip to main content

ASV Valsts kase atzinīgi novērtē Latvijas paveikto noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā

Piektdien, 14. aprīlī, Pasaules Bankas grupas (PBG) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pilnvarnieku pavasara sanāksmju ietvaros finanšu ministrs Arvils Ašeradens ar ASV Valsts kases (Finanšu ministrijas) amatpersonām apsprieda Krievijas kara Ukrainā radītās sekas uz globālo ekonomiku, krīzi enerģētikas un pārtikas sektorā un ietekmi uz Latvijas ekonomiku. Tāpat puses pārrunāja starptautisko sankciju īstenošanu un aktuālos notikumus finanšu sektorā.

“Tikšanās laikā apliecināju Latvijas un ASV stratēģisko partnerību, nepieciešamību pēc koordinēta atbalsta Ukrainai un kopīga preventīva darba pie sankciju pret Krieviju un Baltkrieviju apiešanas efektīvu novēršanu. Veiksmīgas sanāksmes rezultātā ASV Finanšu ministrija savā publiskajā paziņojumā izteica atzinību Latvijas līdzšinējiem centieniem cīņā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu. Šis ir īpaši būtiski, gatavojoties MONEYVAL novērtēšanas 6. kārtai, kuru Latvija lūdz veikt paātrinātā kārtībā,” norāda finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

ASV Valsts kases pārstāvji atzinīgi novērtēja Latvijas apņēmību, kā arī jau līdz šim paveikto noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas (AML) jomā. Tāpat tika atzīts, ka Latvija ir uzlabojusi valsts kapacitāti un spējas atklāt un novērst izvairīšanas gadījumus no sankcijām un nelikumīgām finanšu darbībām.

SVF un PBG pilnvarnieku pavasara sanāksmes Vašingtonā, ASV, notiek katru gadu, un tajās piedalās abu institūciju pilnvarnieki, pilnvarnieku vietnieki, atbildīgo institūciju amatpersonas un citi dalībnieki. Sanāksmju ietvaros plānotas arī divpusējās tikšanās ar ASV amatpersonām un citiem sadarbības partneriem.

Informāciju sagatavoja:
Finanšu ministrija

Foto: The U.S. Department of the Treasury

Dalies ar ziņu