fbpx Skip to main content

Jaunās Vienotības cilvēki

Anna Rancāne

14. Saeimas deputāte, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētāja biedre

Latgola, šiupelī īlyktuo

Kopš savas pirmās grāmatas “Lūgšana mājai” esmu apzinājusies dziļu patiesību – ir ļaunais, bet ir arī mūžīgais labais. Tik vienkārši. Pasaule, kurā valda intrigas, kāre pēc varas un naudas, ved tautu strupceļā. Latgalē mēs lietas redzam vienkāršāk un patiesāk, jo šeit dabu, apkārtni, mūsu tuvos caurstrāvo garīgums. Bet šīs senču izlolotās Latgales garamantas nevar nosargāt tikai ar lūgšanām. Mums visiem jānāk palīgā, lai garīgums caurauž visu mūsu valsti. Jā, arī politiku!

Kas tad ir politika, ja domājam piezemēti un bez skaļām frāzēm? Tā ir māka dzīvot ar likumiem, kas ir taisnīgi un nes labklājību. Tā ir māka veidot un ieviest šādus likumus. Politika ir māka taupīt un neizniekot naudu, bet gan to saglabāt un vairot, lai pietiktu līdzekļu svarīgām lietām. Ja redzam politiku piezemēti, tad jāatzīst, ka politika ir visapkārt – ģimenē, darbā, skolā, baznīcā, kur lēmumu pieņemšanu caurstrāvo garīgums. Tieši tāpēc tik svarīgi ir panākt, lai tiktu aizbērta dziļā plaisa starp tautu un varu.

Ar laba vēlējumiem vien nepietiek, jo labais ir ikdienā jārada. Es, Anna Rancāne, kopā ar JAUNĀS VIENOTĪBAS cilvēkiem nesīšu garīgumu Latvijas politikā.

•       Nodrošināt daudzveidīgu, kvalitatīvu un aizsargātu mediju telpu valsts valodā.

•       Stipra pierobeža – stipra valsts! Robežu sargā ne tikai robežsargi, bet arī Latvijai lojāli pamatiedzīvotāji.

•       Stiprināt Latgales kultūrvēsturisko identitāti un Latvijas nacionālās vērtības, balstoties uz Latvijas vēsturisko zemju likumu.