fbpx Skip to main content

Jaunās Vienotības cilvēki

Dāvis Mārtiņš Daugavietis

14. Saeimas deputāts, Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs
Manas prioritātes 14. Saeimā

✅ Ieguldīt 2,5% no IKP valsts aizsardzībā, palielinot iesaistīties spējīgu, ekipētu un apmācītu pilsoņu skaitu.
✅ Pāriet pilnībā uz izglītību valsts valodā līdz 2025. gadam.
✅ Stimulēt investīcijas īres mājokļu būvniecībā, ceļot vismaz 1000 jaunu mājokļu gadā.
✅ Nodrošināt sporta aktivitāšu pieejamību veselīgas sabiedrības pamatam.
✅ Ieviest zaļo kursu saskaņā ar Latvijas iedzīvotāju interesēm.

Esmu pārliecināts, ka manas zināšanas, kuras iegūtas, studējot jurisprudenci Latvijā un diplomātiju Eiropā, kā arī pieredze, strādājot Eiropas Parlamentā un Aizsardzības ministrijā, palīdzēs īstenot uzstādītas prioritātes Saeimas darbā nākamajos četros gados.

Mana motivācija kandidēt

Es un mana ģimene redz savu dzīvi Latvijā. Mēs esam un būsim šeit. Te ir mūsu mājas. Lai gan ik gadu dzīve Latvijā tuvojas vidējam Eiropas līmenim, pastāv daudzas problēmas, kurām nepieciešami jauni un moderni risinājumi. Mans pienākums kā Latvijas pilsonim un patriotam ir darīt visu iespējamo, lai dzīvi šeit padarītu pēc iespējas labāku.

Tieši tāpēc esmu nolēmis kandidēt 14. Saeimas vēlēšanās no Jaunās Vienotības Rīgas saraksta ar 7. numuru.

Uzskatu, ka tikai mijiedarbojoties dažādām paaudzēm, mēs varam nonākt pie iespējami labākajiem risinājumiem izglītības, veselības, ekonomikas un daudzos citos jautājumos.

Tālredzīga dzīvojamā fonda vīzija Latvijai

🏠 Latvijas dzīvojamo ēku fonds ir novecojis. Vairāk nekā 80% no īres namiem celti pirms 1990. gada un ir iedzīvotājiem neizdevīgi. Tādēļ uzskatu, ka nākamajos četros gados nepieciešams stimulēt investīcijas īres mājokļu būvniecībā, ceļot vismaz 1000 jaunus mājokļus gadā par pieejamām cenām.

🏠 Īpaša uzmanība jāpievērš 1 un 2 istabu dzīvokļiem, kuru deficīts sevišķi jūtams Rīgā. Šis jautājums ir īpaši aktuāls jauniem cilvēkiem un jaunajām ģimenēm, kuras bieži vien nonāk bezizejas situācijā, jo tirgus tām nepiedāvā nevienu reālu variantu mājokļa īrei, bet nauda pirmajai iemaksai dzīvokļa iegādei vēl nav sakrāta.

Godaprāts – katra latvieša solījums drošai nākotnei

Uzskatu, ka valsts drošība ir viens no svarīgākajiem jautājumiem nākamajos četros gados. Mums jāturpina palielināt NATO spēku klātbūtni Latvijā un visā NATO austrumu flangā, lai pasargātu sevi no teroristiskā kaimiņa – Krievijas. Tajā pašā laikā nevaram aizmirst arī par savu ieguldījumu mūsu valsts aizsardzībā – kā minimums 2,5% no IKP ir jāiegulda valsts aizsardzībā, lai palielinātu iesaistīties spējīgu, ekipētu un apmācītu pilsoņu skaitu.

Sportiska sabiedrība = veselīga sabiedrība

💪 Mazkustīgs dzīvesveids bērnu un jaunu cilvēku vidū kļūst par bieži sastopamu ieradumu. Diemžēl, līdz šim neesam tam pievērsuši pietiekoši daudz uzmanības, kas novedis pie tā, ka fizisko aktivitāšu ziņā starp cilvēkiem vecumā līdz 30 gadiem esam pēdējās vietās Eiropas Savienībā.

💪 Jau šobrīd Latvijas armija ir nonākusi situācijā, kur fiziskie rādītāji ir nolaisti līdz absolūtam minimumam, lai vispār tur uzņemtu potenciālos karavīrus. Tāpat dažādas ar mazkustīgumu saistītas veselības problēmas valstij rada miljonos Eiro mērāmus zaudējumus.

💪 Es uzskatu, ka valstij ir jānodrošina sporta aktivitāšu pieejamība, kas ir veselīgas sabiedrības pamats. Jāpadara pieejama infrastruktūra, kā arī jāveicina masveidība sportā. Tāpat skolās ir jāpalielina sporta nodarbību skaits un jāpilnveido to saturs, lai bērnus attīstītu daudzpusīgi.