fbpx Skip to main content

Jaunās Vienotības cilvēki

Mārtiņš Daģis

14. Saeimas deputāts

Mārtiņš Daģis no Aizkraukles novada ir alus darītavas “Bursh” saimnieks. Kā reģiona uzņēmējs viņš Latvijas attīstību saredz tieši uzņēmējdarbībā.

“Esmu “zaļi” domājošs. Lai mazināto augsto energoresursu cenu ietekmi, šogad izšķīros par saules paneļu izvietošanas projektu. No pieredzes varu teikt – šajā jomā jāmazina birokrātiskie šķēršļi un absurdie nosacījumi, lai, piemēram, saules paneļu uzstādīšanai pietiktu tikai ar skiču projektu,” atklāj Mārtiņš Daģis.

Svarīgi, lai šīs procedūras būtu tik vienkāršas, ka, piemēram, pensionārs bez konsultantu firmas algošanas varētu saskaņot saules paneļu būvniecību savai mājai.

Līdzšinējo Mārtiņa Daģa darbu novērtējuši ne tikai klienti – viņš saņēmis balvu “Gada uzņēmējs Zemgalē”, bet alus darītava atzīta par sakoptāko īpašumu novadā. Augļus nesis arī darbs Pļaviņu novada domes deputāta amatā – piesaistot Eiropas naudu, noasfaltētas Rīgas un Raiņa ielas, vietējo uzņēmēju atbalstam izveidota biroju ēka, kurā iznomāti jau 17 biroji, un rekonstruēti lauku ceļi.

Mārtiņš Daģis atzīst, ka visa pamats ir ģimene. Viņš ir mīlošs vīrs, dēls un brālis. Saimniekošanas un uzņēmīguma gēnu mantojis no tēva, kurš savulaik bijis pagastvecis.

“Ir jāskatās uz padarīto, un tas mums visiem no Jaunās Vienotības ir! Solīt ir viegli, bet daudz svarīgāk – ko cilvēks ir reāli paveicis,” piebilst Mārtiņš Daģis.