fbpx Skip to main content

Nr.1 Latgale

Rihards Kozlovskis

13. Saeimas deputāts, bijušais iekšlietu ministrs

Drošību nevar saprast, to var tikai izjust

Man liekas, ka valstī ilgstoši par drošību esam domājuši abstrakti, pielīdzinot sevi citiem. Drošība drīzāk bijusi vēlme pēc kaut kā labāka. Drošība bijusi kaut kur citur — Zviedrijā, Vācijā vai Dānijā. Ir licies, ka ārzemēs visa ir gana, vien mums vienmēr kaut kā pietrūkst. Tā tas ir bijis līdz šim.

Krievijas karš Ukrainā skaudri parādījis, ka drošība nav abstrakts jēdziens. Drošība vai tās trūkums “sēž aknās” katram Latvijas un Latgales patriotam. Mums ir ko zaudēt. Mums ir ko aizstāvēt. Mums ir pienākums, tiesības un apņēmība to izdarīt!

Politikā ir pienācis kritiski svarīgs laiks, kad 14. Saeimas nākamajiem politiķiem nedrīkst atļaut vieglprātīgi spēlēties ar mūsu valsts ģeopolitiskajām izvēlēm. Latvijas drošības garanti ir gan NATO ieroči, gan mūsu pašu vīri. Viņu atbalsts ir JAUNĀS VIENOTĪBAS partijas programmas stūrakmens.

Lai jūs nemaldina lakoniskie ieraksti partijas programmā. Aiz tiem stāv JAUNĀS VIENOTĪBAS cilvēki un mūsu padarītie darbi. Šeit stāvu arī es, Rihards Kozlovskis.

•       Nodrošināt ilgstošu un būtisku NATO spēku klātbūtni Latvijā.

•       Ieguldīt 2,5% no IKP valsts aizsardzībā, palielinot iesaistīties spējīgu, ekipētu un apmācītu pilsoņu skaitu.

•       Stiprināt profesionālu un motivētu iekšlietu dienestu darbu, modernizējot infrastruktūru un nostiprinot ārējo robežu, iekšējā drošībā un sabiedriskajā kārtībā ieguldot 2,5% no IKP.

•       Ieviest efektīvu, iedzīvotājiem saprotamu civilās aizsardzības un krīžu vadības sistēmu.