fbpx Skip to main content

Elektroenerģijas izmaksu kompensēšanai nepieciešams mērķēts atbalsts ziemas mēnešos

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valde uzskata, ka situācijā, kad strauji ir cēlušās elektroenerģijas cenas, ziemas mēnešos ir mērķēti jāatbalsta gan mājsaimniecības, gan uzņēmēji. Apvienības ieskatā, šo mērķi var sasniegt uz noteiktu laika periodu – līdz nākamā gada aprīlim – samazinot elektroenerģijas pārvades un sadales pakalpojumu tarifu, šo summu kompensējot uzņēmumam “Sadales tīkls” uz emisijas kvotu rēķina.

Arvils Ašeradens, partijas VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs: “Enerģētikā šī ziema ir nākusi ar strauji augošām izmaksām, kuras negatīvi iespaido gan iedzīvotāju maciņus, gan uzņēmumu, īpaši ražojošo, konkurētspēju. Enerģētikas eksperti ir vienisprātis, ka straujais cenu kāpums ir īslaicīgs, tādēļ valdības uzdevums ir atrast precīzu un izsvērtu risinājumu visām sabiedrības grupām. Šodien valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē valde ir deleģējusi Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu un finanšu ministru Jāni Reiru iepazīstināt sadarbības partnerus ar šo piedāvājumu, aicinot kopā vienoties par izsvērtu, atbildīgu un efektīvu risinājumu.”

Ainars Latkovskis, partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs: “Saeima, pieņemot nākamā gada budžetu, jau ir lēmusi par 65% samazināt OIK maksājumu elektrības rēķinos. Ir ieviests mērķēts 20 eiro pabalsts ziemas mēnešos vakcinētajiem senioriem, kuri saņem vecuma pensijas, tāpat ir palielināts finansiālais atbalsts aizsargāto lietotāju kategorijā iekļautajām iedzīvotāju grupām. Pārvades un sadales pakalpojuma tarifa terminēts samazinājums ar precīzu finansējuma avotu ir risinājums, kurš papildus jau ieviestajiem atbalsta mehānismiem mazina cenu kāpuma ietekmi, vienlaikus neradot slogu valsts budžetam nākotnē.”

———-

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Informāciju sagatavoja:
Partija VIENOTĪBA

E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu