fbpx Skip to main content

JAUNĀ VIENOTĪBA aicina nākamās koalīcijas partijas sākt darbu pie jaunās valdības deklarācijas

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA, pamatojoties uz līdzšinējām starppartiju konsultācijām un vienošanos par atbildības sfēru sadali, kā arī ievērojot Valsts prezidenta lūgumu jaunnedēļ iesniegt valdības deklarācijas sagatavi, aicina pārējās jauno koalīciju veidojošās partijas sākt darbu pie šī dokumenta, izvirzot darba grupu vadītājus nozarēs, par kurām katrs politiskais spēks aicināts uzņemties atbildību.

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA apņēmusies vadīt valdības deklarācijas sagatavošanu šādās jomās: finanses, ārpolitika, izglītība un zinātne, valsts pārvalde, tiesiskums un cīņa pret korupciju, klimats (vide) un enerģētika, labklājība un bērnu atbalsta politika.

Nacionālā apvienība nominēs darba grupu vadītājus, lai izstrādātu valdības deklarācijas saturu šādās nozarēs: aizsardzība, ekonomika un nodarbinātība, satiksme, kultūrtelpa, nacionālā identitāte un informatīvā telpa.

Apvienotais saraksts aicināts uzņemties darba grupu vadību šādās jomās: reģionu attīstība, vide un digitalizācija, zemkopība un mežsaimniecība, veselība, iekšējā drošība un krīzes vadība.

Politisko spēku izvirzītie darba grupu vadītāji koordinēs visu valdību veidojošo partiju pārstāvju dalību darba grupās, kurās tiks pieaicināti arī Pārresoru koordinācijas centra un Finanšu ministrijas pārstāvji.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš aicina darba grupu vadītājus katram savu valdības deklarācijas projekta sadaļu iesniegt līdz svētdienas, 20. novembra vakaram.

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA iekšēji jau vienojusies gan par valdības deklarācijas sagatavošanas darba grupu vadītājiem savās atbildības nozarēs, gan par pārstāvjiem, kuri deleģēti strādāt pārējās darba grupās. Finanšu sadaļas darba grupu vadīs Arvils Ašeradens, ārlietu – Edgars Rinkēvičs, izglītības un zinātnes – Anda Čakša, bet deklarācijas sadaļa par valsts pārvaldi, tiesiskumu un cīņu pret korupciju tiks sagatavota Ineses Lībiņas-Egneres vadībā. Klimata un enerģētikas tēmā darba grupu vadīs Raimonds Čudars, bet par labklājību un bērnu atbalsta politiku – Evika Siliņa. Pārējās nozarēs deleģētie partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA pārstāvji būs gan 14. Saeimas, gan pašvaldību deputāti un nozaru eksperti.

—————

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido piecas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” , savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Foto: Valsts kanceleja

Dalies ar ziņu