fbpx Skip to main content

JAUNĀ VIENOTĪBA paziņo par jaunās koalīcijas sastāvu

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA šodien, 2023. gada 1. septembrī, nākusi klajā ar paziņojumu, ka panākta vienošanās par darba uzsākšanu jaunajā koalīcijā kopā ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un “Progresīvajiem”.

Par vienošanos paziņots preses konferencē, kurā piedalījās labklājības ministre, VIENOTĪBAS valdes locekle, Valsts prezidenta nominētā Ministru prezidente Evika Siliņa, finanšu ministrs, partijas VIENOTĪBA priekšsēdētājs Arvils Ašeradens un partijas VIENOTĪBA valdes loceklis, Saeimas frakcijas JAUNĀ VIENOTĪBA priekšsēdētāja vietnieks Edmunds Jurēvics.

“Šī nebija viegla sarunu gaita. Mūsu visu interesēs ir strādāt jau nekavējoties pie drošības jautājumiem un sociālekonomiskās spriedzes mazināšanas. Apvienotā saraksta atteikšanās strādāt valdībā, manuprāt, ir vēsturiski unikāla situācija Latvijas politikā, jo pat daļai Apvienotā saraksta politiķu nav īsti saprotams, kāpēc viņi tā izlēmuši,” saka Valsts prezidenta nominētā Ministru prezidente Evika Siliņa.

E. Siliņa norāda, ka “Apvienotajam sarakstam sarunu procesā tika izrādīta īpaša labvēlība”. Valsts prezidenta nominētā Ministru prezidente vairākkārt uzklausījusi Apvienotā saraksta līderus, pozitīvi atsaukusies uz neformālām konsultācijām, kuru nav bijis maz. “Ļoti daudz laika veltīju, burtiski pierunājot Apvienotā saraksta politiķus nākt valdībā un strādāt,” teic E. Siliņa.

“Tika kliedētas visas viņu bažas, vienojāmies par darāmajiem darbiem, bet no Apvienotā saraksta atsevišķiem līderiem diemžēl izskanēja tikai aizvainojums, kam, acīmredzot, atsevišķi kolēģi nespēja pārkāpt. Diemžēl es nevaru atļauties tagad turpināt gaidīt. Drošības situācija pie mūsu valsts robežām neļauj mums ieslīgt ideoloģisko pretrunu diskusijās. Tam nav piemērots laiks! Šoreiz ir izšķiršanās starp strādāšanu un nestrādāšanu. Durvis visiem bija atvērtas un joprojām ir, bet laika vilcināšana, ko piekopj atsevišķas partijas, vairs nav akceptējama,” uzsver Valsts prezidenta nominētā Ministru prezidente.

Pēc E. Siliņas teiktā, darbs pie topošās valdības deklarācijas tiks uzsākts jau pirmdien ar tām partijām, kuras ir izteikušas skaidru velmi strādāt: “Gribu uzsvērt, ka tā ir ne tikai partiju, bet arī katra politiķa individuāla izvēle – strādāt vai nestrādāt!

 

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA aktualitātēm:
Anna Ūdre
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu