fbpx Skip to main content

JAUNĀ VIENOTĪBA rosina precizēt prasības Tiesībsarga likumā

Saeimas vairākums šodien atbalstīja frakcijas JAUNĀ VIENOTĪBA deputāta Andreja Judina sagatavotā likumprojekta “Grozījumi Tiesībsarga likumā” nodošanu Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju, kā arī Juridiskajai komisijai. Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcija grozījumus Tiesībsarga likumā parlamentam iesniedza šā gada jūlijā un tie paredz precizēt prasības, kas izvirzāmas tiesībsarga kandidātam, toskait likuma grozījumi paredz tiesībsargam noteikt maksimālo divu pilnvaru termiņu.

Andrejs Judins, 13. Saeimas deputāts: “Likumā šobrīd ir vairākas nepilnības, kas būtu novēršamas. Labojot likumu, aicinu noteikt, ka tiesībsargam ir jāpārvalda latviešu valoda un vismaz divas svešvalodas, tāpat aicinu likumā iestrādāt tiesībsarga amata kandidāta kvalifikācijas prasības – kandidātam ir jābūt ieguvušam vismaz maģistra grādu, kā arī šim cilvēkam ir jābūt padziļinātām zināšanām cilvēktiesību jomā. Tiek piedāvāts arī atcelt tiesībsarga administratīvo imunitāti.

Uzstājoties Saeimas plenārsēdē, Andrejs Judins norādīja, ka maksimālais amata pilnvaru termiņa ierobežojums ieviešams pēc tam, kad 2021. gadā amatā tiks apstiprināts nākamais tiesībsargs.

Lai neatņemtu iespēju esošajam tiesībsargam kandidēt uz šo amatu atkārtoti, aicinu pieņemt pārejas noteikumus, kas paredzētu, ka grozījumi likumā, kas ierobežo personas tiesības būt par tiesībsargu vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas, neattieksies uz esošo tiesībsargu,” sacīja A. Judins.

Viņš arī uzsvēra, ka šāds ierobežojums saskan arī ar vispārējo regulējumu, kuru piedāvāts ieviest valsts pārvaldē. Valsts kancelejas virzītais likumprojekts “Grozījumi Valsts civildienesta likumā” paredz, ka šāds ierobežojums attieksies uz valsts iestāžu vadītājiem.

Pašlaik Tiesībsarga likums arī nosaka, ka tiesībsargu Saeima apstiprina amatā pēc vismaz piecu Saeimas deputātu ierosinājuma. JAUNĀ VIENOTĪBA aicina nepieciešamo deputātu skaitu tiesībsarga kandidāta izvirzīšanai palielināt līdz desmit, kas sekmētu rūpīgāku un kvalitatīvāku tiesībsarga izraudzīšanās procesu jau sākotnēji izvirzīšanas stadijā.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA

E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas aktualitātēm:
Silva Rozenbaha-Atvara
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 26 132 028

Foto: Latvijas Republikas Saeima

Dalies ar ziņu