fbpx Skip to main content

Kalniete: eiropeiski noskaņotie gruzīni cīnās par izraušanos no Krievijas ietekmes

Notikumi Gruzijā ir skatāmi vienīgi kontekstā ar Krievijas izvērsto karu Ukrainā un Kremļa inspirētajām aktivitātēm Moldovā – eiropeiski noskaņoto gruzīnu skaidri paustā griba izrauties no Krievijas ietekmes sfēras iet roku rokā ar Ukrainas varonīgo cīņu pret agresiju un Moldovas centieniem īstenot reformas. Eiropā ilgtermiņa drošība nebūs iespējama, kamēr eksistēs šādas “pelēkās zonas”, uzskata Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas grupa: “Likums par “ārvalstu aģentiem” ir norakstīts no Kremļa rokasgrāmatas. Cauri Gruzijas parlamentam to stumj “Gruzijas sapņa” deputāti, taču tas nav gruzīnu jaunatnes, vidusšķiras un intelektuāļu sapnis. Viņi savu nākotni redz Eiropas Savienībā un demokrātiskā Gruzijā. Viņi ir gatavi cīnīties un nepieļaut, ka prokrieviskais oligarhs Ivanišvilī īsteno viņu valstī Kremļa plānu ar šo likumu pārvilkt svītru Gruzijas Eiropas izvēlei.”

Eiropas Tautas partijas grupa Eiropas Parlamentā norāda, ka tā Gruzijas sabiedrības daļa, kas vēlas valsts nākotni Eiropā, savu viedokli ir paudusi skaļi un pārliecinoši, panākot, ka vara atkāpjas no mēģinājuma ieviest likumu par ārvalstu aģentiem. Eiropas Tautas partijas grupa aicina Gruzijas politiķus turpināt ieklausīties tautas gribā un neapdraudēt valsts nākotni drošā un demokrātiskā Eiropā.

Pēc Eiropas Tautas partijas grupas iniciatīvas jautājumu par ārvalstu aģentu likumu Gruzijā un izaicinājumus, ar ko saskaras Moldova, jaunnedēļ Eiropas Parlaments apspriedīs plenārsesijā Strasbūrā.

———–

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete pārstāv partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA un, pildot doto mandātu darbam Eiropas Parlamentā, strādā Ārlietu un Starptautiskās tirdzniecības komitejās, kā arī īpašajā komitejā par ārvalstu iejaukšanos Eiropas Savienības demokrātiskajos procesos, tai skaitā plaši izmantojot dezinformāciju. Deputāte aktīvi darbojas Austrumu partnerības ietvaros, lai sekmētu demokrātiskos procesus tādās valstīs kā Ukraina, Moldova, Gruzija un citas.

Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa ir lielākā Eiropas Parlamentā kopš 1999.gada. Pašlaik labēji centriskajā politiskajā grupā strādā 176 deputāti no visām ES dalībvalstīm. Nevalstiskās organizācijas “VoteWatch Europe” reitingā Sandra Kalniete ierindota starp 100 ietekmīgākajiem Eiropas Parlamenta deputātiem.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes palīdze
Tālr.: 29405397,
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu