fbpx Skip to main content

Kalniete uzrunās Ukrainas parlamentu Eiromaidana piektajā gadadienā

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete otrdien uzstāsies ar uzrunu Ukrainas Augstākās Radas svinīgajā sēdē par godu Maidana piektajai gadskārtai. Piemiņas sēdi vadīs Augstākās Radas prezidents Andrijs Parubijs (Andriy Parubiy) un tajā ir aicināti piedalīties vairāku valstu politiķi, sabiedriskie darbinieki un diplomātiskā korpusa pārstāvji. Kalniete, būdama EP Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidente, kas ir atbildīga par ārlietām, vienmēr aktīvi iestājusies par Ukrainas teritoriālo integritāti un pret Krievijas agresiju Austrumukrainā. Putina režīms deputāti ir iekļāvis melnajā sarakstā un Krievijā viņa ir persona non grata.

 

“20.februāris, kad snaiperi nogalināja 77 cilvēkus, kļuva par Janukoviča režīma beigu sākumu. Tā bija Maidana protestētāju uzvara, tautas skaidri pateikts jā demokrātiskai Ukrainai. Taču ukraiņu tautas izvēlē bija nepieņemama Putina režīmam, kas uzsāka militāro konfliktu Austrumukrainā, kur  jau gājuši bojā vairāk kā 10 000 cilvēku. Protams, Putina režīms intensīvi strādā, meklējot sev sabiedrotos  Eiropas Savienībā, kas izdevīgu ekonomisko darījumu dēļ būtu gatavi pievērt acis uz  agresiju Ukrainā. Taču mēs nedrīkstam ļauties šiem vilinājumiem. Mums ir jāturpina atbalstīt Ukraina, kas ģeopolitiski un ekonomiski Eiropai, arī Latvijai, ir ļoti svarīga valsts. Vienmēr jāatceras, ka šobrīd ukraiņu karavīri mirst arī par Latviju,” uzskata Kalniete. Deputāte pirms 5 gadiem, kad notika asiņainākās cīņas Maidana laukumā, bija Kijevā un bija acu lieciniece ukraiņu tautas varonībai. Pēdējo gadu laikā kā EP deputāte viņa ir aktīvi aicinājusi ES institūcija atbalstīt Ukrainu un paplašināt sankcijas pret Krieviju par tās agresiju Ukrainā un iesaldētajiem militārajiem konfliktiem citās valstīs.

 

Sandra Kalniete ir Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidente  Eiropas Parlamentā un darbojas Parlamenta Ārlietu komitejā. 

Dalies ar ziņu