fbpx Skip to main content

Kariņš: 2020. gada budžetā līdzsvarotas visas sabiedrības intereses

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, 30. oktobrī, uzrunājot Saeimu debatēs par 2020. gada budžeta likumprojekta izskatīšanu 1. lasījumā, uzsvēra, ka 2020. gada budžetā valdība ir pārdalījusi papildu finansējumu vairāk nekā 150 miljonu eiro apjomā, ievērojot visas sabiedrības intereses un nodrošinot, ka visās nozarēs būs pieaugums.

“Ja mums būtu tikai viena nozare jāsakārto, mēs to izdarītu – koncentrētos uz šo nozari un sakārtotu. Mums tā nav. Runājot par mūsu prioritātēm – pirmā prioritāte, ar vislielāko papildu finansējuma piešķīrumu, 50 miljoniem eiro, ir veselības aprūpes nozare. Tam seko izglītības sistēma, pedagogu algām papildu 23 miljoni eiro. Iekšlietu nozarei – papildu 18,9 miljoni eiro, kultūras darbinieku algām, kas gadiem ilgi nav paaugstinātas – papildu 13 miljoni eiro,” pauda K. Kariņš.

Ministru prezidents uzsvēra, ka arī zinātnei rasts papildu finansējums nepilnu 8 miljonu eiro apjomā, kas ir vislielākais papildu finansējuma piešķīrums pēdējo gadu laikā, un papildu finansējums piešķirts arī vēl citām nozarēm.

“Valdība papildu finansējumu budžeta projektā ir sadalījusi, līdzsvarojot visas sabiedrības intereses, un galvenais, lai turpinātu iesāktās reformas, jo finansējums piešķirts ne tikai veselības aprūpes un izglītības nozarēm, bet arī Administratīvi teritoriālās reformas īstenošanai,” pauda K. Kariņš.

“Manā vadībā valdība turpinās darīt to, ko līdz šim – izvirzīt skaidrus mērķus, uzstādīt skaidru rīcības plānu un to soli pa solim īstenot. 2020. gada budžeta projekts ir viens no maziem soļiem uz mūsu valsts vispārīgo mērķi – sasniegt Ziemeļvalstu labklājību,” norādīja Ministru prezidents, aicinot Saeimas deputātus atbalstīt valdības sagatavoto 2020. gada budžeta projektu.

https://www.facebook.com/jaunavienotiba.lv/videos/1002161396808852/

Informāciju sagatavoja:
Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865
E-pasts: 
[email protected]

Foto: Saeima

Dalies ar ziņu