fbpx Skip to main content

Kariņš ar ES līderiem lemj par dabasgāzes cenas samazināšanas mehānismiem un atbalsta turpināšanu Ukrainai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 20. – 21. oktobrī piedalās Eiropas Savienības dalībvalstu valstu un valdību vadītāju sanāksmē, Eiropadomē, Briselē, kurā plānots lemt par pasākumiem dabasgāzes cenas samazināšanai un atbalsta turpināšanu Ukrainai.

Krievijas brutālā kara Ukrainā rezultātā ir būtiski pieaugušas energoresursu, tostarp dabasgāzes cenas, tāpat ir aktuāls jautājums par dabasgāzes pieejamību. Līdz ar to Eiropas Savienības (ES) līmenī plānots lemt par dabasgāzes cenas samazināšanas mehānismiem, piemēram, nosakot dabasgāzes cenas griestus.

ES līderi plāno arī lemt par atbalsta turpināšanu Ukrainai, pret kuru Krievija īsteno aktīvu karadarbību, tostarp regulāri apšauda un grauj tās civilo infrastruktūru.

Tāpat, ņemot vērā Nordstream gāzes vadiem nodarītos tīšos bojājumus, plānots lemt par sadarbības stiprināšanu ES līmenī, lai aizsargātu kritisko infrastruktūru. ES līderi plāno arī diskusiju par turpmāko attiecību veidošanu ar Ķīnu.

Ministru prezidents pirms Eiropadomes plāno piedalīties Eiropas Tautas partijas samitā un Baltijas un Ziemeļvalstu NB6 koordinācijas sanāksmē.

Informāciju sagatavoja:
Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs

foto: mk.gov.lv

Dalies ar ziņu