fbpx Skip to main content

Kariņš: es redzu Dombrovski starp tiem, kuri var ieņemt ES augstākos amatus

Trešdien, 20. jūnijā, pēc sarunas ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, Valdis Dombrovskis, Eiropas Komisijas viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos, atbildīgs arī par finanšu tirgu stabilitāti, finanšu pakalpojumiem un Kapitāla tirgus savienību, pieņēma lēmumu turpināt darbu Eiropas Komisijā arī pārejas posmā, atsakoties no Eiropas Parlamenta mandāta. Kā zināms, Latvijas valdība nolēmusi viņu virzīt komisāra amatam arī nākošajā komisijā, kas varētu darbu uzsākt rudenī.

“Esmu šonedēļ pārrunājis ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu darba turpināšanu Eiropas Komisijā. Ministru prezidents uzsvēra, ka Latvijai ir būtiski saglabāt esošo ietekmi EK, īpaši ņemot vērā darbu pie nākošā Eiropas Savienības daudzgadu budžeta. Ņemot vērā to, esmu piekritis palikt EK arī pārejas posmā, atsakoties no Eiropas Parlamenta mandāta. Pie svarīgākajiem darbiem pārejas posmā jāmin Eiropas Semestra rekomendāciju un dalībvalstu budžetu uzraudzība. Tāpat būtiski turpināt iestrādes attiecībā uz banku sektora un finanšu tirgu stabilitāti, un darbu pie eiro zonas reformām. Nākošajā EK sastāvā labprāt turpinātu darbu ekonomikas un finanšu jomā, nostiprinot Eiropas un Latvijas ekonomikas,” teica Valdis Dombrovskis.

Latvijas lēmumu pozitīvi novērtējis arī pašreizējais EK prezidents “Tās ir lieliskas ziņas, ka viceprezidents Dombrovskis turpinās darbu manas Komisijas sastāvā. Eiropai Valdis ir vajadzīgs,” paziņojis EK prezidents Žans Klods Junkers. Dombrovska pievēršanās daudzām nozīmīgām  Eiropas mēroga problēmām ekonomikas pārvaldībā un finanšu tirgos, šobrīd viņu padara par grūti aizvietojamu. “Esmu arī ļoti priecīgs par Latvijas valdības lēmumu nominēt Dombrovski par kandidātu uz nākamo Komisiju. Esmu pārliecināts, ka nākamais Komisijas prezidents, lai kas viņš būtu, novērtēs priekšrocības, iegūstot savā komandā tādu spēcīgu kolēģi kā Valdis”.

Savukārt Krišjānis Kariņš Briselē, tiekoties ar medijiem vēlreiz uzsvēra, ka “Dombrovskis ir ļoti kompetents kandidāts, lai otrreiz ieņemtu komisāra amatu. Viņam ir dziļas zināšanas ekonomikā un finanšu tirgos, līdz ar to nākamā viņa atbildības joma visdrīzāk būs saistīta ar to. Es redzu viņu starp tiem, kas var ieņemt ES augstākos amatus, viņš jau tagad ir EK viceprezidents un šos pienākumus pilda ļoti labi. Kā Latvijas premjers es varu būt lepns, ka tik kompetents un respektabls kandidāts būs komisārs arī turpmāk”. Krišjānis Kariņš uzsvēra, ka Dombrovska lēmums palikt EK arī pārejas posmā nozīmē, ka Latvijai savs pārstāvis EK būs nepārtraukti.

Valdis Dombrovskis kā Jaunās Vienotības saraksta līderis uzvarēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās ar maksimālo balsu skaitu, personīgi saņemot 88 959 vēlētāju plusiņus, kas ir maksimālais skaits, ko jebkurš no partiju kandidātiem saņēma 25. maijā notikušajās vēlēšanās. Kopumā Jaunā Vienotība saņēma 26,24% vēlētāju atbalstu, kļūstot par vēlēšanu uzvarētāju ar divām deputāta vietām. Jāpiebilst, ka arī iepriekšējās EP vēlēšanās 2014. gadā Valdis Dombrovskis bija visvairāk atbalstītais deputāta kandidāts. 

Dalies ar ziņu