fbpx Skip to main content

Kariņš: lai panāktu dinamismu valdības darbā, piedāvāju valdību veidojošiem partneriem vienoties par veicamiem darbiem un atbildību maiņu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš trešdien, 9.augustā, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču, uzsvēra, ka valdības darbā nepieciešams lielāks dinamisms, tādēļ ir piedāvājis valdību veidojošiem partneriem Saeimā vienoties par veicamiem darbiem līdz gada beigām un atbildību maiņu valdībā un Saeimā.

Pēc K. Kariņa teiktā, valdības galvenais uzdevums ir panākt ekonomikas transformāciju, kas stiprinās Latvijas tautsaimniecību un tās izaugsmi, kā arī nesīs labumu visai sabiedrībai.

Lai to panāktu, K. Kariņš valdību veidojošiem politiskiem spēkiem Saeimā – Jaunās Vienotības (JV), Apvienotā saraksta (AS) un Nacionālās apvienības (NA) frakcijām – piedāvā vienoties par pieciem punktiem.

Proti, Ministru prezidents piedāvā vienoties, ka līdz 2023. gada beigām tiks panākta vienošanās par:

  • (1) veselības pakalpojumu tīklu un

  • (2) izglītības kvalitātes nodrošināšanu un skolu tīklu. Tāpat K. Kariņš piedāvā vienoties, ka līdz šī gada beigām valdību veidojošie politiskie spēki vienosies par

  • (3) risinājumu darbaspēka trūkuma novēršanai, neapdraudot nacionālas valsts attīstību, un pieņems nepieciešamos lēmumus par

  • (4) kapitāla tirgus attīstību, iesaistot lielos valsts uzņēmumus. Valdības vadītājs piedāvā arī vienoties par tāda

  • (5) valsts budžeta 2024. gadam sagatavošanu  un pieņemšanu, kurā ņemtas vērā tikai valdības kopējās prioritātes – aizsardzība, sabiedriskā kārtība un drošība, veselības aprūpe un izglītība, atsakoties no visām ministriju jaunu politiku iniciatīvām.

Tāpat Ministru prezidents ir piedāvājis veikt atbildību maiņu valdībā, nosakot, ka AS uzņemas politisko atbildību par Ekonomikas ministriju, NA – par Ārlietu ministriju, savukārt JV – par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. K. Kariņš arī rosina, ka Saeimā Nacionālās drošības komisija pāriet JV atbildībā.

Ministru prezidents par minēto piedāvājumu ir informējis AS un NA pārstāvjus.

Papildu informācija:
Ministru prezidenta birojs
Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
E-pasts: [email protected]
Foto: Valsts kanceleja

Dalies ar ziņu