fbpx Skip to main content

Kariņš: Latvijas un Francijas kopīgs mērķis ir spēcīga Eiropa

Šodien, tiekoties ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu (Emmanuel Macron), Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pārrunāja Latvijai un Francijai būtiskus jautājumus gan Eiropas Savienības, gan ārējo attiecību jomā, uzsverot, ka abām valstīm ir kopīgs mērķis – spēcīga Eiropa.

“Latvijai un Francijai ir daudz kopīgu interešu, Eiropas līmenī esam strādājuši kopā gan pie klimata politikas, gan tiesiskuma stiprināšanas un dezinformācijas apkarošanas. Nule ar Francijas un Lietuvas prezidentiem parakstītā deklarācija apliecina mūsu kopīgo pozīciju demokrātijas stiprināšanā. Kā vienu no lielām sadarbības iespējām starp Latviju un Franciju saredzu augsto tehnoloģiju un klimata politikas jomas,” uzsvēra K. Kariņš.

Ministru prezidents pauda, ka tikšanās laikā arī pārrunāta nepieciešamība stiprināt Eiropas Savienību, lai padarītu to spēcīgāku pasaules mērogā – ne tikai tirdzniecībā, bet arī citās jomās.

“Eiropai ir daudz izaicinājumu pasaulē, piemēram, attiecību veidošana ar tādām valstīm kā Ķīna un Krievija. Tikai apvienojot spēkus, strādājot kopā, mēs varam gūt sekmes kopīgo mērķu sasniegšanā,” pauda K. Kariņš.

Ministru prezidents K. Kariņš un Francijas prezidents E. Makrons pārrunāja arī starptautisko attiecību jautājumus, tostarp situāciju Baltkrievijā un attiecības ar Krieviju.

 

Papildu informācija:
Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865
E-pasts: [email protected]
Foto: Valsts kanceleja

Dalies ar ziņu