fbpx Skip to main content

Ķirsis vēršas KNAB par Rīgas domes administratīvā resursa pretlikumīgu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijā

Rīgas domes partijas VIENOTĪBA frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), aicinot izmantot visus biroja rīcībā esošos likuma instrumentus, lai nekavējoši apturētu nelikumīgu Rīgas domes administratīvo resursu izmantošanu Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu kampaņā partijas “Saskaņa” valdes priekšsēdētāja Nila Ušakova reklamēšanai.

Vilnis Ķirsis, VIENOTĪBAS Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs: “Rīgas pašvaldībā šobrīd ir mobilizēti resursi, tai skaitā gan domes darbinieki, gan fiktīvie konsultanti kapitālsabiedrībās, lai apkalpotu viena cilvēka – partijas “Saskaņa” līdera Eiropas Parlamenta vēlēšanās Nila Ušakova priekšvēlēšanu kampaņu. Rīgas domes un tās kapitālsabiedrību gadiem ilgi dāsni finansētajos drukātājos un elektroniskajos medijos krievu valodā notiek masīva aģitācijas kampaņa, lai slēpti reklamētu Ušakovu, novēršot rīdzinieku uzmanību no sistēmiskās korupcijas un nesaimnieciskuma sekām Rīgas pilsētā.”

Iesniegumā norādīts, piemēram, uz LTV atklātajiem faktiem par to, ka vairāki žurnālisti, kas strādā vai ir bijuši saistīti ar krievu valodā iznākošiem medijiem ir saņēmuši ievērojamas naudas summas no Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Rīgas satiksme” laikā, kad tās kapitāldaļu turētājs bija Nils Ušakovs. Tāpat sabiedrībā plašu rezonansi izraisījis sabiedrisko mediju secinātais, ka Ušakova personīgie konti sociālajos tīklos arī vismaz daļēji ir uzturēti par Rīgas nodokļu maksātāju naudu. 

Iesniegumā Vilnis Ķirsis norāda uz vismaz 15 gadījumiem, kuros saskatāmi priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumi, par ko KNAB ir aicināts sākt resorisko pārbaudi. Tāpat Vilnis Ķirsis aicina ar slēpto aģitāciju saistītos izdevumus pieskaitīt partijas “Saskaņa” priekšvēlēšanu izdevumiem un izvērtēt vai, atbilstoši Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 29. pantam, nebūtu pamats aizliegt šai partijai veikt turpmāku priekšvēlēšanu aģitāciju.

Papildu informācija:
Edmunds Jurēvics
Partijas VIENOTĪBA Rīgas domes frakcijas konsultants
Tālr.: 29404872

Dalies ar ziņu