fbpx Skip to main content

Konfiscētos transportlīdzekļus varēs ziedot Ukrainai

Saeima ceturtdien, 16.februārī, pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā. Tie paredz iespēju valstij piekritīgos transportlīdzekļus bez atlīdzības nodot Ukrainas valdības īpašumā – vispārējam atbalstam Ukrainas sabiedrībai. 

Noteikts, ka lēmumu par valstij piekritīgo transportlīdzekļu nodošanu katrā konkrētā gadījumā pieņems Ministru kabinets atbilstoši noteikumiem par kārtību, kādā valsts kustamo mantu nodod bez atlīdzības ārvalstu valdību un starpvalstu organizāciju īpašumā. Transportlīdzekļu nodošanas procesu plānots organizēt ar biedrības starpniecību, kura sadarbojas ar Ukrainas valdību un ir saņēmusi konkrētus lūgumus palīdzības sniegšanai, pausts likuma anotācijā. Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Šo pirmdien, 13. februārī, valdību veidojošo partiju sanāksmē tika panākta vienošanās par Finanšu ministrijas priekšlikumu, ka par braukšanu reibumā konfiscētos auto varēs nodot Ukrainas armijas vajadzībām. Pašlaik, atbilstoši Ukrainas valdības institūciju izteiktajiem lūgumiem par palīdzības sniegšanu, galvenais kritērijs ir, lai transportlīdzeklis būtu braukšanas kārtībā.

Par braukšanu reibumā konfiscētie transportlīdzekļi, kurus pārņem Valsts ieņēmumu dienests (VID), galvenokārt ir samērā veci un ar lieliem nobraukumiem, bet braukšanas kārtībā. Pašlaik VID vidēji dienā saņem 5 – 6 lēmumus par transportlīdzekļiem, kas konfiscēti par braukšanu reibumā.

Ja VID radīsies jautājumi par kāda transportlīdzekļa nodošanu Ukrainas valdībai, dienests nepieciešamības gadījumā sazināsies ar palīdzības organizētājiem Ukrainas atbalstam. VID arī vērtēs, vai pārējie valstij piekritīgie transportlīdzekļi, kas valsts rīcībā nonākuši citādi, nevis konfiscēti par braukšanu reibumā,  ir braukšanas stāvoklī – tam netiek plānots izmantot ārpakalpojumu. Valsts budžetā neienākušie ieņēmumi, ja valstij piekritīgos auto nodos Ukrainas valdībai, ir atkarīgi no nodoto transportlīdzekļu skaita un to tehniskā stāvokļa.

Lēmumu par konkrētu transportlīdzekļu nodošanu Ukrainas valdībai vispārējam atbalstam un palīdzībai pieņems Ministru kabinets. Šis būs vēl viens veids, kā Latvija palīdzēs Ukrainai cīņā ar Krievijas agresiju.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests un Finanšu ministrija

Dalies ar ziņu