fbpx Skip to main content

Kozlovskis: Latvijā jāmaina krīzes vadības sistēma

Šodien Saeima plāno uzklausīt Parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumu par Covid-19 krīzes pārvarēšanu, kas apliecina nepieciešamību valstī mainīt krīzes vadības sistēmu. Izvērtējot krīzes vadību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanā, tika secināts, ka Latvijā nepieciešams veidot krīzes vadības centru, kas būtu atbildīgs par krīzes vadības koordināciju valstī, uzskata komisijas priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Rihards Kozlovskis.

Komisijas darbības laikā deputāti analizēja valdības īstenoto krīzes vadību, veikto vakcīnu iepirkumu, Vakcinācijas projekta biroja darbību, valdības noteiktos atbalsta un infekcijas izplatību ierobežojošos pasākumus, kā arī veica valdības pieņemto lēmumu komunikācijas izvērtējumu.

Rihards Kozlovskis, parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs: “Līdz šim krīzes Latvijā ir bijušas galvenokārt īstermiņa un vienlaikus skārušas ne vairāk kā pāris nozares. Valstī esošais krīzes vadības resurss ir pietiekams šādu īstermiņa lokālu krīžu pārvarēšanai, savukārt pandēmijas gadījumā tas noteikti nav pietiekams un efektīvs, jo ilgtermiņā skar visas nozares bez izņēmuma. Latvijā pašlaik ir noteikti 35 katastrofu apdraudējumu veidi, tāpēc, lai nākotnē mums izdotos veiksmīgi vadīt krīzes, kas potenciāli varētu skart plašu nozaru loku, ir jāveido struktūrvienība – krīzes vadības centrs, kas būtu Ministru prezidenta pakļautībā.  Es redzu, ka šajā centrā varētu strādāt neliels skaits speciāli sagatavotu profesionāļu, tai pašā laikā katrā nozarē būtu jāpastāv profesionāļu sarakstam, kurus atbilstoši konkrētam apdraudējuma veidam, varētu nekavējoties iesaistīt krīzes vadības centra darbībā krīzes koordinēšanai.”

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs secinājis, ka Covid-19 krīzes pārvarēšanas izvērtējums deva iespēju atrast nepilnības krīzes vadībā, un tagad ir iespēja tās novērst. Komisijas deputātu izdarītie secinājumi ir apkopoti galaziņojuma atsevišķā sadaļā. Tie obligāti būtu jāņem vērā nākotnē, lai uzlabotu valsts krīzes vadības koordināciju un neatkārtotu iepriekš pieļautās nepilnības.

————

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido piecas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija”, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildu informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pats: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas aktualitātēm
Silvija Reinberga
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 25962348

Dalies ar ziņu