fbpx Skip to main content

Ministru prezidentu sabiedrības integrācijas jautājumos konsultēs Abu Meri

Politiķis, ārsts Hosams Abu Meri ir apstiprināts par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa padomnieku sabiedrības integrācijas jautājumos. H. Abu Meri ir K. Kariņa ārštata padomnieks un amata pienākumus pilda sabiedriskā kārtā, bez atalgojuma.

“Pilsoniskās sabiedrības līdzdalība valsts lēmumu pieņemšanā ir stipras demokrātijas pamats. Latvijā ir vairāk nekā 23 tūkstoši biedrību un nodibinājumu. Tās sniedz būtisku ieguldījumu mūsu valsts attīstībā, tādēļ ir svarīgi veidot pastāvīgu dialogu starp valdību un pilsonisko sabiedrību. Sabiedrības integrācija nozīmē ne tikai cittautiešu un mazākumtautību iekļaušanu sabiedrībā. Tā aptver arī jautājumus par cilvēkiem ar invaliditāti, senioriem, mazturīgajiem, latviešu diasporu ārzemēs un citām sabiedrības grupām – par viņu pieņemšanu un par stereotipu nojaukšanu. Mans mērķis ir stiprināt attiecības un sadarbību starp nevalstiskajām organizācijām un valsts institūcijām, lai šos jautājumus risinātu pēc iespējas sekmīgāk,” pauda H.Abu Meri.

Ārsts Hosams Abu Meri kopš studiju laika ir aktīvi pievērsies sabiedrības integrācijas jautājumiem. H. Abu Meri ir aktīvi līdzdarbojies Latvijas – Libānas kultūras biedrības un Arābu kultūras centra izveidē, ir pildījis Sabiedrības integrācijas sekretariāta Mazākumtautību līdzdalības padomes locekļa pienākumus. Kā 12. Saeimas deputāts H. Abu Meri strādāja Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā un Sociālo un darba lietu komisijā, kā arī ir pildījis Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra amata pienākumus.

Pašlaik H. Abu Meri ir Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācijas padomes loceklis, Kultūras ministrijas Mazākumtautību konsultatīvās padomes loceklis un politiskās partijas VIENOTĪBA valdes loceklis.

 

Informāciju sagatavoja:
Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu