fbpx Skip to main content

Saeima atbalsta Eiropas Savienības pievienošanās sarunas ar Ukrainu un Moldovu

Saeima ceturtdien, 23.novembrī, pieņēma paziņojumu, kurā atbalsta Eiropas Savienības pievienošanās sarunu sākšanu ar Ukrainu un Moldovu.

”Šīs valstis ir piederīgas Eiropas Savienībai. Paplašināšanās ir nozīmīga ne tikai jaunajām dalībvalstīm, bet arī visai valstu savienībai ekonomikas un labklājības izaugsmes, kā arī tieslietu un cilvēktiesību jautājumos,” uzsver Saeimas Ārlietu komisijas sekretāre Irma Kalniņa.

Deputāti paziņojumā aicina pārējās dalībvalstis atbalstīt Eiropas Komisijas sniegtās rekomendācijas un līdz šī gada beigām apstiprināt pievienošanās sarunu sākšanu. Tāpat parlamentārieši aicina Eiropas Komisiju un Eiropas Savienības Padomi bez kavēšanās sagatavot un apstiprināt sarunu ietvaru ar Ukrainu un Moldovu.

Savukārt abas kandidātvalstis paziņojumā aicinātas turpināt īstenot nepieciešamās reformas, kas sekmēs to atbilstību Eiropas Savienības kopīgajām vērtībām, ciešāku integrāciju Eiropas Savienībā, kā arī veicinās lielāku stabilitāti, drošību un labklājību reģionā.

Saeima paziņojumā apliecina, ka Latvija ir gatava sniegt Ukrainai un Moldovai nepieciešamo atbalstu reformu īstenošanā to ceļā uz pilntiesīgu dalību Eiropas Savienībā.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu