fbpx Skip to main content

Sandra Kalniete: ES finansiālais atbalsts dalībvalstīm Covid-19 krīzes pārvarēšanai ir jāpalielina

Eiropas Parlamenta rīcībai Covid-19 izraisītās globālās krīzes apstākļos jābūt gudrai, mērķtiecīgai un efektīvai – kā visām Eiropas Savienības institūcijām, tā dalībvalstu valdībām ir jādara viss, lai ne tikai palēninātu epidēmijas izplatīšanos, bet arī nepieļautu Eiropas ekonomikas apstāšanos, kas savukārt var radīt nopietnas politiskas sekas,” norāda Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidente Sandra Kalniete.

Šodien, 26. martā, notiks Eiropas Parlamenta ārkārtas plenārsēde, lai pieņemtu steidzamus lēmumus, kas ļautu dalībvalstīm pārvarēt Covid-19 radītās krīzes situāciju un nākotnē novērst tā radītās sekas. Deputātiem būs jābalso par trīs likumdošanas priekšlikumiem:

  1. par Eiropas struktūrfondu līdzekļu pārplānošanu, kas ļautu finansējumam veselības aprūpei un mazo un vidējo uzņēmumu darbības nodrošināšanai novirzīt papildus 37 miljardus eiro;
  2. par ES Solidaritātes fonda finansējuma dubultošanu līdz 100 miljardiem eiro, lai novirzītu finanšu līdzekļus ārkārtas palīdzībai dalībvalstu veselības aprūpes sistēmās;
  3. par būtisku atbalstu aviosatiksmē iesaistītajiem uzņēmumiem.

Sandra Kalniete atzīst, ka koronavīrusa pandēmija ir ne tikai nepieredzēts satricinājums Eiropas veselības aprūpes sistēmām, bet arī liels šoks cilvēkiem un ekonomikai. “Es rīt balsošu par šiem likumdošanas priekšlikumiem, jo ir svarīgi, lai sabiedrība pēc iespējas ātrāk saņemtu to atbalstu, uz ko tā cer – papildus finansējumu veselības aprūpei, ārkārtas risinājumus darba vietu saglabāšanai, atbalstu uzņēmējiem. Mūsu uzdevums ir palīdzēt ES dalībvalstīm risināt sarežģīto situāciju, lai cilvēkiem un uzņēmumiem sniegtu drošības sajūtu,” norāda EP deputāte.

Eiropas Parlamenta ārkārtas plenārsēde šodien notiks attālinātā režīmā un tās iespējami raitai norisei deputāti ir aicināti solidāri atbalstīt sagatavotos priekšlikumus, nenovilcinot lēmumu pieņemšanas procesu.

Šī krīze ir mūsu cilvēciskuma un atbildības pārbaudījums, tāpēc ikvienam un katrai ir jāapzinās savu individuālo atbildību par līdzcilvēkiem gan ievērojot sociālās distancēšanās normas, gan arī vienam otru atbalstot. Ārkārtas situācija prasa ārkārtas lēmumus, mums visiem jāpielāgojas jaunajai situācijai,” uzsver S. Kalniete.

Sandra Kalniete pārstāv partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Pildot doto mandātu darbam Eiropas Parlamentā, Kalniete strādā Ārlietu un Starptautiskās tirdzniecības komitejās, kā arī Drošības un aizsardzības apakškomitejā. Deputāte aktīvi darbojas Austrumu partnerības ietvaros, lai sekmētu demokrātiskos procesus tādās valstīs kā Ukraina, Moldova, Gruzija un citas.

Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa ir lielākā Eiropas Parlamentā kopš 1999.gada. Pašlaik labēji centriskajā politiskā grupā strādā 187 deputāti no visām ES dalībvalstīm. Vienīgais Latvijas politiskais spēks, kas pārstāvēts vadošajā Eiropas politiskajā saimē, ir partija VIENOTĪBA/partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes palīgs
Tālrunis: 29405397
E-pasts: [email protected]
 

Foto: Eiropas Parlaments

Dalies ar ziņu