fbpx Skip to main content

Siliņa pēc tikšanās ar NATO ģenerālsekretāru: Kopā aizsargāsim katru alianses teritorijas centimetru

Latvija izlēmīgi attīsta savas aizsardzības spējas un gatavojas vēl plašākai NATO sabiedroto spēku uzņemšanai savā teritorijā, lai kopīgi aizsargātu katru NATO teritorijas centimetru – tā trešdien, 27. septembrī, pēc tikšanās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu uzsvēra Latvijas Ministru prezidente Evika Siliņa.

Ministru prezidente vērsa uzmanību uz to, ka ir 581. diena kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Šai agresijai pret brīvību un demokrātiju ir aktīvi jāpretojas, norādīja E. Siliņa.

“Latvija ir kopā ar Ukrainu! Mūsu militārie instruktori apmāca Ukrainas spēkus, mūsu ārstniecības iestādēs mediķi sniedz palīdzību ievainotajiem Ukrainas karavīriem, mūsu ģimenes ir atvērušas savu mājokļu durvis kara bēgļiem no Ukrainas. Mēs esam snieguši militāro un civilo atbalstu Ukrainai kopumā 1,3% apmērā no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP). Un mēs šo atbalstu turpināsim. Mums kopīgi jāatbalsta Ukraina līdz pat tās uzvarai. Lai nodrošinātu ilgtermiņa mieru Eiropā, Ukrainai arī jākļūst par NATO dalībvalsti. Mēs vienlaikus attīstīsim savas aizsardzības un atturēšanas spējas, lai aizsargātu katru alianses teritorijas centimetru!” – tā pēc tikšanās ar NATO ģenerālsekretāru uzsvēra E. Siliņa.

NATO jaunie reģionālās aizsardzības plāni un palielināta sabiedroto klātbūtne austrumu flangā apstiprina alianses dalībnieku kopīgo apņemšanos veidot vēl spēcīgāku NATO, uzsvēra Ministru prezidente. Viņa izteica pateicību visām nācijām, kuru karavīri ir Latvijā bāzētās daudznacionālās kaujas grupas sastāvā. Ministru prezidente uzsvēra, ka ļoti augstu novērtē Kanādas apņemšanos Latvijā izvietot papildu spēkus un bruņojumu, kā arī Dānijas lēmumu par kaujas bataljona dislocēšanu Latvijā. Viņa arī pateicās personīgi NATO ģenerālsekretāram J. Stoltenbergam par stingro līderību, vadot NATO aliansi šajā nemierīgajā laikā.

Vienlaikus Latvija pilda savas NATO saistības un ir apņēmusies turpināt palielināt savas aizsardzības spējas, akcentēja E. Siliņa. Viņa norādīja, ka Latvijas investīcijas aizsardzībā līdz 2027. gadam sasniegs 3% no IKP. “Mēs turpināsim ieguldīt savās nacionālajās aizsardzības spējās, tai skaitā, iegādājoties jaunas ieroču sistēmas. Mēs turpināsim investēt jaunā infrastruktūrā, lai uzņemtu mūsu sabiedroto valstu spēkus,” teica E. Siliņa.

Ministru prezidente arī norādīja, ka Latvija ar saviem karavīriem turpinās atbalstīt NATO miera uzturēšanas misiju Kosovā, šādi sniedzot ieguldījumu Eiropas kopējā drošībā.

Ministru prezidente E. Siliņa trešdien, 27. septembrī, uzturas darba vizītē Briselē, kur viņa tiekas ar Eiropas Komisijas prezidenti Urzulu fon der Leienu un NATO ģenerālsekretāru J. Stoltenbergu.

Papildu informācija:
Ministru prezidentes birojs
Aleksis Zoldners
Ministru prezidentes preses sekretārs
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu