fbpx Skip to main content

Stingri ikdienas ierobežojumi ir šobrīd vienīgā iespēja apturēt Covid-19 saslimstības nekontrolētu augšupeju

Vienīgā iespēja izvairīties no dziļas krīzes veselības aprūpes sistēmā, novēršot tās pārslodzi, un apturēt inficēšanās apjoma līknes nekontrolētu augšupeju, kā arī mirstības pieaugumu no Covid-19, ir nekavējoši pasākumi infekcijas izplatības ierobežošanai. Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA un partijas VIENOTĪBA valžu kopsēdē šodien vienbalsīgi lemts atbalstīt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa jau iepriekš pausto pozīciju, ka Covid-19 straujās saslimstības ierobežošanai nav cita ceļa kā vien ieviest ļoti stingrus ikdienas ierobežojumus.

Arvils Ašeradens, partijas VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs: “Covid-19 ārkārtīgi straujās izplatības dēļ veselības aprūpes sistēma pašlaik ir kraha priekšvakarā un situāciju normalizēt iespējams tikai sabiedrībai pilnībā solidarizējoties un pēc būtības ievērojot epidemioloģiskās situācijas dēļ noteiktos ierobežojumus, tajā skaitā krasi samazinot ikdienas kontaktu apjomu. Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA un partijas VIENOTĪBA valdes ir vienprātīgas viedoklī, ka šajos apstākļos valdībai nav citas izvēles, kā ieviest stingru mājsēdi tuvākajām nedēļām, vienlaikus uzdodot Veselības ministrijai mājsēdes laikā visiem iespējamiem veidiem nodrošināt līdz šim nevakcinētās sabiedrības daļas potēšanos pret Covid-19, īpaši koncentrējoties uz cilvēkiem vecuma grupā pēc 50 gadiem.”

Apzinoties, ka vakcinētie cilvēki, kuri godprātīgi ievērojuši drošas sadzīves nosacījumus, pašlaik ir nostādīti nevienlīdzīgā situācijā, partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA un partijas VIENOTĪBA valžu diskusijā izteikts priekšlikums mājsēdei visiem Latvijas iedzīvotājiem noteikt laika ierobežojumu. Ikdienas pakalpojumu pieejamībai vakcinētiem cilvēkiem jāatsākas iespējami ātrāk, jo neprognozējami izglītības sistēmas un ekonomiskās aktivitātes ierobežojumi jau šobrīd ir atstājuši negatīvas sekas, tāpēc ilgstoši nebūtu pieļaujami. Tāpat ieteikts apsvērt iespēju palielināt sodus par epidemioloģisko ierobežojumu neievērošanu vai ignorēšanu, vēl plašāk nodrošināt vakcinēšanās pieejamību visām iedzīvotāju grupām un nekavējoties rīkoties veselības aprūpes sistēmas kapacitātes uzlabošanai.

———-

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Informāciju sagatavoja:
Partija VIENOTĪBA

E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu