fbpx Skip to main content

Tieslietu ministre uzdod visaptverošā pārbaudē izvērtēt Rīgas Centrālcietuma ieslodzītā bēgšanu

Šodien, 24.jūlijā, Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere tikās ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieku Dmitriju Kaļinu un Rīgas Centrālcietuma priekšnieku Raivi Runci un saņēma apliecinājumu, ka bēgšanas gadījums no Rīgas Centrālcietuma ir ārkārtas izņēmuma gadījums, un sabiedrība var justies droši. Ir ierosināta pārbaude par notikušā apstākļiem, šobrīd tiek identificēti visi iespējamie riski, pilnībā izslēdzot šādas situācijas atkārtošanos.

Tieslietu ministre šodien ar rezolūciju uzdevusi izmeklēt ne vien notikušā gadījuma konkrētos apstākļus, bet veikt visaptverošu izvērtējumu ieslodzījuma vietu sistēmā, novērtējot procedūru, infrastruktūras un citu resursu atbilstību.

Pēc tikšanās tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere atzina: “Atbildīgie dienesti man apliecinājuši, ka trūkumi Rīgas Centrālcietumā, kurus izmantoja šajā bēgšanas gadījumā, ir pilnībā novērsti. Arī pārējās ieslodzījuma vietās visā Latvijā ir nodrošināta pilnīga kontrole. Saistībā ar notikušo Rīgas Centrālcietumā, tiek izvērtēta arī sistēma kopumā. Ieslodzījuma vietu infrastruktūra ne tikai morāli, bet arī drošības prasību ziņā ir novecojusi: tikai tagad sākam būvēt jaunu cietumu Liepājā un jaunu mācību centru Olainē, lai darbinieku tālākizglītība būtu mūsdienīga. Būtiskākais, ko esmu uzsvērusi jau iepriekš un ko visiem būtu jāapzinās, ka ieslodzījuma vietās trūkst darbinieku, un pašlaik ir ap 400 vakanču. Mūsu valsts iekšējās drošības jautājums ir jaunu darbinieku piesaistīšana esošajos cietumos, un tas ir svarīgi, arī domājot par jauno Liepājas cietumu. Šobrīd ir jārisina algu jautājums jau nākamā gada budžeta prioritāšu kontekstā, lai nodrošinātu pietiekamu darbinieku skaitu un to profesionalitāti.”

Par bēgšanas gadījumu 23.jūlijā no Rīgas Centrālcietuma ir ierosināts kriminālprocess, izmeklēšanas interesēs plašāka informācija par bēgšanas apstākļiem šobrīd netiek sniegta.

Informāciju sagatavoja:
Tieslietu ministrija 

Dalies ar ziņu