fbpx Skip to main content

Vaidere ievēlēta par Eiropas Enerģētikas foruma finanšu direktori

Šonedēļ Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (ETP grupa) ievēlēta par Eiropas Enerģētikas foruma finanšu direktori.

“Esmu pagodināta ieņemt šo atbildīgo amatu, kas ļaus pārvaldīt organizācijas budžetu un veidot Eiropas enerģētikas politikas prioritātes. Darbojoties forumā, jau kopš 2004. gada esmu iestājusies par Latvijas enerģētikas neatkarību no Krievijas, un šajā jomā panākts nozīmīgs progress. Tagad uzmanības centrā nonākusi Eiropas zaļā kursa ieviešana – jānodrošina videi draudzīga enerģija, kas vienlaikus būtu arī cenu ziņā pieejama ikvienam,” uzsver deputāte.

Eiropas Enerģētikas forums ir organizācija, kas veicina viedokļu apmaiņu starp Eiropas lēmumu pieņēmējiem un enerģētikas nozares pārstāvjiem. Tas palīdz EP deputātiem veidot labāku enerģētikas un klimata politiku, kas ir praktiski īstenojama. “Enerģētikas forumā tiek apspriesti dažādi Latvijai būtiski jautājumi, ieskaitot starpvalstu infrastruktūras izbūvi, energoefektivitātes uzlabošanu un atjaunojamo energoresursu attīstīšanu, izmantojot Eiropas finansējumu,” skaidro deputāte, kura strādā EP Vides un Ekonomikas komitejās.

I.Vaidere Eiropas Enerģētikas forumā aktīvi darbojas jau kopš 2004. gada. Ieņemot finanšu direktores amatu, kas ir otrs atbildīgākais organizācijā, viņa kopā ar foruma prezidentu Ježiju Buzeku – bijušo Polijas premjerministru un EP prezidentu – lems gan par foruma līdzekļu izmantošanu, gan saturiskajām prioritātēm.

Šogad tiek atzīmēti 25 gadi kopš Eiropas Enerģētikas foruma dibināšanas. Starp tā biedriem atrodami daudzi Eiropas Savienības vadošie politiķi no dažādām politiskajām frakcijām, kā arī teju 100 enerģētikas nozares asociācijas un uzņēmumi, piemēram, “Shell”, “Neste”un“Eurelectric”. Ik gadu forums organizē vairākus desmitus pasākumu saistībā ar enerģētiku, klimata politiku un transporta nozari.

Informāciju sagatavoja:
Ģirts Salmgriezis
ETP grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks

Dalies ar ziņu