fbpx Skip to main content

Valdības deklarācijas projektā iestājamies par pārdomātu reģionālo reformu un pret nodokļu palielināšanu

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA ir iepazinusies ar Valsts Prezidenta nominētā Ministru prezidenta amata kandidāta Jāņa Bordāna valdības deklarācijas projektu un šodien partiju sarunās paudīs savu pozīciju par virkni nākamās valdības uzvedumu. 

 

JAUNĀ VIENOTĪBA piedāvāto deklarāciju vērtē kā labu sākumu, tomēr vairāk to redz kā Jaunās konservatīvās partijas priekšvēlēšanu dokumentu, nevis profesionālu valdības darba plānošanas rīku.

 

JAUNĀ VIENOTĪBA iestājas par skaidru ekonomikas izaugsmes vīziju, pārdomātas reģionālās reformas īstenošanu, pret ievērojamu nodokļu palielinājumu un neatbalsta strauju, nozīmīgu pilsonības sistēmas revīziju.

 

JAUNĀ VIENOTĪBA nevar atbalstīt vairākus Jāņa Bordāna sagatavotās valdības deklarācijas punktus – partiju apvienība uzskata, ka nav pieļaujamas atkāpes no izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska uzsāktās reformas par pāreju uz latviešu valodu izglītības procesā, JAUNĀ VIENOTĪBA stingri iestājas pret nodokļu celšanu, kā arī JAUNĀ VIENOTĪBA uzskata, ka prefektu sistēma pašvaldībās pēc “Putina gubernatoru” principa Latvijā nav atbalstāma.

 

“Esam iepazinušies ar Jāņa Bordāna veidotās valdības deklarācijas projektu. Mēs piekrītam daudziem no valdības deklarācijas projektā minētajiem darbiem, tomēr ir vairākas ieceres, ko nevaram atbalstīt, kā arī ir darbi, par kuriem vēl ir nepieciešamas papildus diskusijas. Ļoti būtiski ir saprast iecerēto darbu kopējo fiskālo ietekmi un redzēt kopējo tautsaimniecības attīstības vīziju,” uzsver Krišjānis Kariņš, JAUNĀ VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs.

 

JAUNĀ VIENOTĪBA ir nosūtījusi rakstiskus priekšlikumus un arī partiju sarunās sniegs savus komentārus par svarīgākajiem Jāņa Bordāna piedāvātās valdības deklarācijas punktiem, tai skaitā tiesiskuma atjaunošanu, valsts iekšējo drošību, veselības aprūpes reformām u.c.

 

Partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA veido sešas partijas, to vidū partija VIENOTĪBA, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”.

 

Papildu informācija:
Sandris Sabajevs
partijas VIENOTĪBA/ partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
[email protected]

Dalies ar ziņu