fbpx Skip to main content

Vilnis Ķirsis vēršas Ģenerālprokuratūrā par situāciju SIA „Rīgas Satiksme”, lūdz sākt kriminālprocesu pret Nilu Ušakovu

Partijas VIENOTĪBA frakcijas vadītājs Rīgas domē Vilnis Ķirsis vērsies Ģenerālprokuratūrā, lūdzot detalizēti izvērtēt partijām „Saskaņa” un „Gods kalpot Rīgai” pietuvinātu personu nodarbināšanu pašvaldības SIA „Rīgas Satiksme” un aicinot pēc būtības vērtēt Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova kā šī uzņēmuma kapitāldaļu turētāja atbildību par uzņēmuma katastrofālo finanšu situāciju.

 

Vilnis Ķirsis, partijas VIENOTĪBA Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs: „Rīgas mērs Nils Ušakovs kā SIA „Rīgas Satiksme” kapitāldaļu turētājs nevarēja nezināt par uzņēmumā notiekošo, jo pats šo nesaimniecisko un korumpēto sistēmu ir izveidojis un piesedzis, tāpēc ir tieši un personīgi atbildīgs par notikušo. Nilam Ušakovam ir jāatbild ne tikai politiski, bet arī likuma priekšā par to, ka SIA “Rīgas Satiksme” gadiem tika izmantota par partiju “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” deputātu un pietuvināto personu „barotavu”, kur – šķiet, līdzīgi kā uzņēmumā “Rīgas namu pārvaldnieks” – desmitiem cilvēku ir nodarbināti fiktīvi un par nekā nedarīšanu algās saņēmuši desmitiem tūkstošus eiro. Manuprāt, Ušakova vieta ir cietumā, nevis Eiropas Parlamentā.”

 

Sabiedrībā plašu rezonansi guvis žurnālistu atklātais, ka pašvaldības SIA “Rīgas Satiksme” 2018. gadā noslēgusi uzņēmuma līgumus ar 46 personām, kas saistīti ar partiju “Saskaņa” vai “Gods kalpot Rīgai”. Vilnis Ķirsis, izmantojot likumā nostiprinātas pašvaldības deputāta tiesības, ir iepazinies ar auditoru secinājumiem par situāciju uzņēmumā, un norāda uz pamatotām aizdomām, ka konsultāciju līgumi ar Rīgas domes valdošo partiju pārstāvjiem un viņu ģimenes locekļiem pēc būtības ir fiktīvi un uzskatāmi par personu fiktīvu nodarbināšanu ar mērķi vairot politiski pietuvināto cilvēku labklājību, nevis sniegt pakalpojumu SIA “Rīgas Satiksme”. Ķirša ieskatā, iepazīstoties ar atskaitēm, netop skaidrs, kādu pakalpojumu šīs 46 personas ir sniegušas uzņēmumam un vai tas vispār ir noticis.

 

Vilnis Ķirsis: “Īpaši satraucošs ir apstāklis, ka starp SIA “Rīgas Satiksme”, iespējams, fiktīvi nodarbinātajiem ir arī Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins – tas rada pamatotas bažas par viņa objektivitāti, organizējot vēlēšanas Rīgas pilsētas pašvaldībā, un apdraud brīvu un godīgu vēlēšanu pamatprincipus.”

 

Vēstulē, kas vakar, 2019. gada 11.martā, nosūtīta Ģenerālprokuratūrai, Rīgas domes VIENOTĪBAS frakcijas vadītājs aicina izvērtēt SIA „Rīgas Satiksme” vadības rīcības atbilstību vairākiem Krimināllikuma pantiem par krāpšanu un viltošanu, vērtēt Rīgas mēra Nila Ušakova darbību – proti, vai tajā nav saskatāma dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana personiskos nolūkos un amatpersonas bezdarbība, kas radījusi būtisku kaitējumu. Tāpat Vilnis Ķirsis lūdz Ģenerālprokuratūru vērtēt, vai situācijā ar vairāku desmitu personu, iespējams, fiktīvu nodarbinātību nav saskatāmi likuma pārkāpumi par politiskās partijas vai to apvienības nelikumīgu finansēšanu.

 

Papildu informācija:
Edmunds Jurēvics
Partijas VIENOTĪBA Rīgas domes frakcijas konsultants
Tālrunis: 29404872

Dalies ar ziņu