fbpx Skip to main content

Zanda Kalniņa-Lukaševica: Krievijas īstenotā agresija Ukrainā liek stiprināt Eiropas drošību un noturību vairāk kā jebkad

2022. gada 11. un 12. martā norisinājās Konferences par Eiropas nākotni ceturtā plenārsēde, kurā attālināti Latvijas valdību pārstāvēja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica un tieslietu ministra padomnieks Andris Vītols. Plenārsēdē tika skatītas Eiropas pilsoņu paneļu sagatavotās rekomendācijas par piecām konferences tēmām: ES pasaulē; migrācija; spēcīgāka ekonomika, sociālais taisnīgums un nodarbinātība; izglītība, kultūra, jaunatne un sports; digitālā pārkārtošanās.

Plenārsēdes atklāšanā ar klusuma brīdi tika pieminēti Krievijas iebrukuma rezultātā bojā gājušie ukraiņi. Savukārt skatot Eiropas pilsoņu paneļu rekomendācijas par ES lomu pasaulē, plenārsēdes dalībniekus uzrunāja un diskusijā piedalījās trīs Ukrainas pārstāvji. Z. Kalniņa-Lukaševica Latvijas valdības vārdā izcēla Ukrainas tautas izturību un neatlaidību, cīnoties ne tikai par savas valsts, bet visas Eiropas drošību un vērtībām, un uzsvēra:

“Durvīm uz ES vienmēr jābūt atvērtām tām valstīm, kas saskata savu nākotni demokrātijā, brīvībā un tiesiskumā. Latvija stingri atbalsta Ukrainas kļūšanu par ES kandidātvalsti un pievienošanos ES.”

Parlamentārā sekretāre norādīja, ka, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, ES ir skaidri apliecinājusi spēju rīkoties vienoti un lēmumus pieņemt ātri. “Ir jāsper izlēmīgi soļi, lai mazinātu atkarību no trešajām valstīm enerģētikā un stratēģiski svarīgu produktu ražošanā, kā arī jāiegulda arvien lielāki līdzekļi aizsardzības spēju stiprināšanā. Starptautiski ES ir nelokāmi jāiestājas par demokrātiskām vērtībām, nosakot cilvēktiesību ievērošanu kā priekšnoteikumu sadarbībai,” tā Z. Kalniņa-Lukaševica.

Diskusijas par Eiropas pilsoņu priekšlikumiem turpināsies arī martā un aprīlī, savukārt Konferences par Eiropas nākotni noslēgums paredzēts 9. maijā, Eiropas dienā.

Informācijai:
Konferences par Eiropas nākotni mērķis ir palielināt iedzīvotāju lomu ES nākotnes politikas un mērķu veidošanā. Plašāka informācija par konferenci pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja:
Ārlietu ministrijas
Komunikācijas grupa
Tālr.: +371 67016 272
www.mfa.gov.lv

Dalies ar ziņu