fbpx Skip to main content

2021. gada budžetā pildām dotos solījumus

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Krišjāņa Kariņa valdības izstrādāto 2021. gada valsts budžetu, visvairāk līdzekļu paredzot veselības nozarei, tostarp 183 miljonus eiro veselības aprūpes darbinieku darba samaksas paaugstināšanai.

Ainars Latkovskis, JAUNĀS VIENOTĪBAS frakcijas priekšsēdētājs: “Nākamā gada budžets ir atlabšanas budžets. Tajā valdība un likumdevējs sniedz atbildi ne tikai uz Covid-19 radītajiem izaicinājumiem ekonomikai, bet arī pilda vēlētājiem iepriekš dotos solījumus, būtiski paaugstinot finansējumu veselībai aprūpei mediķu algu palielināšanai un pedagogu atalgojumam. 2021. gada budžets ir vērsts uz palīdzību sociāli vismazāk aizsargātajai sabiedrībai daļai – esam paredzējuši vēsturiski vislielāko minimālo vecuma pensiju un invaliditātes pensiju palielinājumu, kā arī paaugstināsim pabalstus bez vecāku apgādības palikušajiem bērniem.

Rihards Kozlovskis, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāts: “Lai palielinātu reālos ienākumus iedzīvotājiem ar mazākiem ienākumiem, 2021. gadā esam vienojušies paaugstināt minimālo algu – no 430 eiro līdz 500 eiro -, kas ietekmēs aptuveni 100 000 strādājošo Latvijā. Tas nozīmē, ka minimālās algas saņēmēji nākamgad saņems ap 50 eiro vairāk nekā patlaban. Tāpat lielai sabiedrības daļai tiks samazināts sociālais nodoklis par 1 procentpunktu, kas nozīmē pretimnākšanu arī darba devējam. Covid-19 pandēmijas laikā Latvijas ekonomikas izaugsme un stabilitāte ir atkarīga arī no mums pašiem, jo drošības pasākumu ievērošana un izpilde līdzās citiem atbalsta mehānismiem ļaus valdībai un likumdevējam rast labākos risinājumus.

Valsts budžeta ienākumi nākamgad paredzēti 9,58 miljardu eiro, bet izdevumi 10,76 miljardu eiro apmērā. No nākamā gada 1. janvāra minimālā alga būs 500 eiro līdzšinējo 430 eiro vietā un līdz 1800 eiro paaugstinās slieksni, līdz kuram piemēro diferencēto ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu. Tāpat no 2021.gada par vienu procentpunktu – no 35,9 uz 34,09 procentiem – tiek samazināta valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildu informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas aktualitātēm:
Zelma Kolmane
E-pasts: [email protected]
Tālr: +371 29950107

Dalies ar ziņu