fbpx Skip to main content

Rita Eva Našeniece vadīs Materiālā kultūrvēsturiskā mantojuma komisiju

Rīgas domē jaunizveidotās Materiālā kultūrvēsturiskā mantojuma komisijas pirmajā sēdē, ceturtdien, 3. decembrī, par vadītāju tika ievēlēta JAUNĀS VIENOTĪBAS frakcijas deputāte Rita Eva Našeniece.

Rita Eva Našeniece, Rīgas domes deputāte, partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA frakcija:Mēs esam mantojuši bagātību, ko bieži nenovērtējam. Rīga ir vairāk nekā 800 gadus sena un glabā sevī unikālas vērtības: Rīgas Doma baznīcu, Anniņmuižu, Rīgas Brāļu kapus un citas. Diemžēl Rīgas iepriekšējā vara ir bijusi visai vienaldzīga šī vēsturiskā mantojuma uzturēšanā. Ir jāatrod veidi kā par spīti ierobežotam budžetam mēs spētu aizsargāt vēsturisko Rīgu. Kultūrvēsturiskā materiālā mantojuma komisijas mērķis ir stiprināt domes misiju aizsargāt šo mantojumu.”

Komisijai ir konsultatīvs raksturs un tā ziņos Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejai. Komisijas galvenais uzdevums ir stratēģiski strādāt pie tā, lai saglabātu pilsētas kultūrvēsturisko materiālo mantojumu kā, piemēram, Doma baznīca, Anniņmuiža un citi vēstures pieminekļi, rosinot šo jautājumu izskatīšanu domē un citās institūcijās. Jau pirmajā sēdē tika skatīta Rail Baltic ietekme uz Rīgas vēsturisko pilsētvidi, kā arī ar Rīgas pieminekļu aģentūru un Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi pārrunāta Lielo kapu koncepcija, kas ir R. E. Našenieces pilsoniskā iniciatīva kopš 2018. gada.

Rita Eva Našeniece  jau vairākus gadus iestājas par Rīgas pilsētas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, būdama Brasas apkaimes un “Lielo kapu draugu” aktīviste, Rīgas apkaimju biedrības pārstāve, 2020. gada Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēja no partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA saraksta.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA

E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Rīgas domes frakcijas aktualitātēm:
Paula Zilberte
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 26403185

Dalies ar ziņu