fbpx Skip to main content

Aldis Pinkens: Talsu novada domes vadība izvēlas stagnāciju

“Ir acīmredzami, ka to partiju pārstāvjiem, kuras turpina strādāt Talsu novada domes vadībā – konkrēti Nacionālajai apvienībai, Latvijas Zemnieku savienībai un Talsu novada attīstībai/Latvijas Attīstībai, vairāk rūp politiski dalīt domes priekšsēdētāja vietnieka amatus, nevis padarīt visas pašvaldības darbu efektīvāku, tiesiskāku un uz iedzīvotāju interesēm vērstu,” tā ārkārtas sēdes lēmumu, ar kuru vakar tika mainīts Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieku sastāvs, komentē partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA pārstāvis, Talsu novada domes deputāts Aldis Pinkens.

Viņaprāt, tie deputāti, kuri ilgstoši strādājuši arī iepriekšējos sasaukumos vēl pirms novadu reformas, izvēlas turēties pie vecā stagnējošā administratīvā aparāta. “Domes priekšsēdētāja vietnieku rotācija pašvaldībā notika sasteigti un faktiski bez argumentiem, kas rada pārliecību, ka šī lēmuma patiesie iemesli ir vienīgi personiska ieinteresētība amatos, krēslos, lēmumos,” uzskata Aldis Pinkens, uzsverot, ka lēmums par viņa atbrīvošanu no amata ir tapis kā atbilde JAUNĀS VIENOTĪBAS deputātu iebildumam izveidot Talsu novada domē trešo algoto domes priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA pārstāvji uzskata, ka novadu reformas būtība – nodrošināt līdzsvarotu attīstību plašākā novadā un to panākt, izmantojot katra apvienotā novada pozitīvās pieredzes un vērtības – Talsu novadā nav sasniegta. Aldis Pinkens, kurš iepriekš ir strādājis par Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju, atzīst, ka no piekrastes iedzīvotājiem bieži dzirdama kritika par Talsu novada domes vadības darbu.

“Piekrastes ļaudis jaunajā, plašajā Talsu novadā jūtas kā ar akmeni pie kājas, jo netiek novērtētas nedz viņu ieceres, nedz vēsture un identitāte. Svarīgs ir tikai centrs, bet cilvēks, kurš dzīvo tālāk no tā, jūtas aizmirsts un nesvarīgs,” saka Aldis Pinkens.

Viņš arī norāda, ka, uzsākot darbu Talsu novada domē, nācies saskarties ar sen nerisinātām problēmām un nepadarītiem darbiem. “Normatīvo aktu neesamība un neatbilstība, haotiska administratīvās struktūras pārveide un subjektivitāte personāla resursu vadībā, nekustamo īpašumu pārvaldīšana un apsaimniekošana apšaubāmā veidā – tas viss kopumā nerada pārliecību par Talsu novada domes spēju un, galvenais, vēlmi lietderīgi rīkoties ar pašvaldības mantu, naudu, resursiem,” ir pārliecināts deputāts.

———-

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Informāciju sagatavoja:
Partija VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr: +371 67205472

Dalies ar ziņu