fbpx Skip to main content

Andrejs Judins: valsts un sabiedrība nedrīkst pieļaut naida noziegumus

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti sagatavojuši grozījumus Krimināllikumā, lai pastiprinātu personu kriminālatbildību par naida noziegumiem.

Andrejs Judins, 13. Saeimas deputāts, Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas vadītājs: “Esam sagatavojuši grozījumus Krimināllikumā, ar kuriem piedāvājam skaidri definēt, ka par naida noziegumu atzīstamas arī tādas sabiedriski bīstamas un noziedzīgas darbības, kas veiktas personu seksuālās orientācijas dēļ. Likumā jābūt skaidrām un saprotamām normām, lai varētu ne tikai sodīt pārkāpējus, bet arī novērst naida noziegumus.”

Deputāts uzsver, ka naida noziegumus valsts nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut. “Mums ir nepārprotami jānorāda, ka ar šādiem noziegumiem mēs Latvijā nesamierināsimies, tie netiks pieļauti un par tiem pienāksies kriminālatbildība. Mums kā sabiedrībai ir jābūt iekļaujošai un atbalstošai.”

Grozījumi Krimināllikumā iesniegti izskatīšanai otrajā lasījumā. Priekšlikumu izskatīšana Krimināltiesību politikas apakškomisijā plānota maija pirmajā sēdē.

———

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido piecas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija”, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildu informācijai:

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA:
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas aktualitātēm:
Zelma Kolmane
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 29950107

Foto: Saeima

Dalies ar ziņu