fbpx Skip to main content

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre: demokrātisko valstu pienākums ir sniegt maksimālu atbalstu Ukrainai

2022. gada 28. martā Sietlā, ASV Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica apmeklēja Vašingtonas universitāti, kurā ar Latvijas valdības atbalstu tiek īstenota vienīgā Baltijas studiju programma ASV. Z. Kalniņa-Lukaševica sniedza priekšlasījumu par Baltijas reģiona drošības un ekonomikas izaicinājumiem Vašingtonas universitātes Eiropas studiju kursa studentiem.

Lekcijā Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra ES un NATO valstu nedalīta atbalsta Ukrainai nozīmi. Atbildot uz studentu jautājumiem, parlamentārā sekretāre runāja par demokrātisko valstu Ukrainai sniegto politisko, militāro, finanšu un humāno atbalstu, kā arī gaidāmo lēmuma pieņemšanas procesu, lai Ukraina varētu kļūt par ES kandidātvalsti. Īpašu uzmanību parlamentārā sekretāre veltīja Krievijas īstenotā kara Ukrainā ietekmei uz ekonomiku gan reģionālā, gan globālā mērogā. Z. Kalniņa-Lukaševica informēja par jau pieņemtajiem lēmumiem Baltijas valstu drošības un enerģētiskās neatkarības stiprināšanā, ES un Latvijas īstenoto politiku cīņā pret Krievijas propagandas un dezinformācijas kampaņām.

“Mums jābūt gataviem sniegt ilgstošu atbalstu Ukrainai un vienlaikus jāstiprina mūsu sabiedrības noturība. Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā ir neatgriezeniski izmainījis drošības situāciju visā Eiroatlantiskajā telpā. Jaunā realitāte prasa veikt būtiskas izmaiņas mūsu aizsardzības un atturēšanas spēju risinājumos un pozīcijās,” uzsvēra parlamentārā sekretāre.

Vizītes laikā parlamentārā sekretāre tikās ar Vašingtonas Universitātes Mākslas zinātņu fakultātes dekāni Diānu Harrisu (Diane Harris), Humanitāro zinātņu fakultātes dekānu Braienu Rīdu (Brian Reed), Baltijas studiju programmas vadītāju Gunti Šmidhenu un bibliotēkas Baltijas un Austrumeiropas krājumu vadītāju Maiklu Bigginsu (Michael Biggins), studentiem, programmas docētājiem un atbalstītājiem. Latvijas delegācija iepazinās ar Baltijas studiju programmu un pārrunāja ar tās īstenošanu saistītos aspektus, kā arī apsprieda plašākas sadarbības perspektīvas.

Svētdien, 27. martā, Z. Kalniņa-Lukaševica piedalījās Latviešu biedrības Vašingtonas štatā 70 gadu jubilejas un Sietlas latviešu garīgā un sabiedriskā centra 50 gadu jubilejas svinīgajā pasākumā, kā arī apmeklēja Sietlas Latviešu biedrības baznīcu un latviešu skolu. Parlamentārā sekretāre pateicās Sietlas Latviešu biedrības ilggadējai priekšsēdei Sarmītei Dāvidsonei par ieguldījumu un nesavtīgu darbu latviešu sabiedrības vienošanā, rūpējoties par latviešu valodas un kultūras saglabāšanu diasporas kopienā, īpašu uzmanību veltot jaunajai paaudzei.

Vizītē piedalījās arī Latvijas vēstnieks ASV Māris Selga un speciālo uzdevumu vēstniece diasporas jautājumos Elita Gavele. Īpašu atbalstu vizītes sagatavošanā un norisē sniedza Latviešu biedrības Vašingtonas štatā pārstāvji un universitātes absolventi Imants Holmkvists un Marisa Graudiņa.

Informācijai:

Latvijas sadarbība ar Vašingtonas universitāti aizsākās 2007. gadā pēc Pasaules Brīvo latviešu apvienības iniciatīvas. Latviešu valodas un kultūras studijas tiek īstenotas Skandināvistikas nodaļā, Baltijas studiju programmā piedāvājot apgūt latviešu valodu, latviešu literatūru un kultūras vēsturi, kā arī individuālo studiju kursu lasītprasmes un rakstītprasmes attīstīšanai. Ik gadu uz universitāti dodas strādāt arī pasniedzējs no Latvijas.

 

Informāciju sagatavoja:
Ārlietu ministrijas
Komunikācijas grupa
Tālr.: +371 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu