fbpx Skip to main content

Rinkēvičs: Latvija turpinās atbalstīt Baltkrievijas pilsonisko sabiedrību

2022. gada 1. aprīlī Tallinā, Igaunijā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar demokrātiskās Baltkrievijas līderi Svjatlanu Cihanousku (Sviatlana Tsikhanouskaya), lai pārrunātu jautājumus par Krievijas uzsākto karu pret Ukrainu, kā arī palīdzības iespējas Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai.

E. Rinkēvičs pauda atzinību S. Cihanouskai par darbu, vēršoties pie Baltkrievijas sabiedrības un nosodot Lukašenko režīma atbalstīto Krievijas sākto karu pret Ukrainu. Ministrs uzsvēra, ka Latvija turpinās atbalstīt stingras ekonomiskās sankcijas pret Lukašenko režīmu. Sarunbiedri piekrita viens otram, ka nav pieļaujama situācija, kurā Krievija izmanto Baltkrieviju ekonomisko sankciju apiešanai.

Latvijas ārlietu ministrs apliecināja, ka Latvija turpinās sniegt atbalstu Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai tās centienos izveidot brīvu un demokrātisku Baltkrieviju. E. Rinkēvičs informēja par marta beigās Latvijas Ārlietu ministrijas izsludināto attīstības sadarbības grantu konkursu, kurā viens no prioritārajiem tematiem ir atbalsts Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai, un aicināja S. Cihanousku kopā ar Latvijas partneriem sagatavot un pieteikt konkursam projektus.

 

Informāciju sagatavoja:
Ārlietu ministrijas
Komunikācijas grupa
Tālr.: +371 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu