fbpx Skip to main content

Arvien ir šaubas par bijušās veselības ministres atbildīgu rīcību vakcīnu iepirkumā

Pēc tikšanās ar veselības ministru Danielu Pavļutu JAUNĀS VIENOTĪBAS frakcijas deputātiem arvien nav skaidrs, cik atbildīgi lēmumu pieņemšanas procesu vadījusi iepriekšējā veselības ministre Ilze Viņķele, ja gala rezultātā Latvijai tika iegādāts ievērojami mazāks skaits Pfizer/BioNTech vakcīnu, nekā bija iespējams.

Frakcijas deputāti vēlējās noskaidrot Veselības ministrijas augstāko amatpersonu iesaisti Latvijas vakcinācijas portfeļa veidošanā. Pēc frakcijas domām, nav pieņemams, ka sabiedrībai tik nozīmīgu lēmumu apspriešana un pieņemšana Veselības ministrijā notiek bez skaidras struktūras, t.i., dokumentiem, rīkojumiem un skaidri norādītām atbildīgajām personām.

Deputātus satrauca risku izvērtēšanas trūkums, lemjot par krietni mazāku Pfizer/BioNTech vakcīnu iegādi, nekā Latvijai tika piedāvāts, kas rada pamatotas bažas par lēmumu necaurskatāmību Veselības ministrijā. Frakcija pauž cerību, ka dienesta ziņojuma rezultāti uzlabos turpmākos organizatoriskos procesus un Veselības ministrijā turpmāk tiks ievēroti labas pārvaldības principi.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, frakcijas deputāti aicināja veselības ministru prioritāri vakcinējamo personu grupu papildināt ar pirmsskolu audzinātājiem un sākumskolu pedagogiem, lai nodrošinātu pilnvērtīgāku šo iestāžu darbu.

“Izglītības iestāžu darbiniekus būtu nepieciešams vakcinēt iespējami ātri, jo viņi atrodas frontes pirmajās līnijās un no viņu drošības ir atkarīga skolēnu un arī katras ģimenes ikdiena,” uzsver JAUNĀS VIENOTĪBAS frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis.

Tikšanās laikā JAUNĀS VIENOTĪBAS frakcija ar veselības ministru pārrunāja dienesta pārbaudes saistībā ar Covid-19 vakcīnu iepirkumu rezultātus un turpmāko rīcību, aktualitātes saistībā ar vakcinācijas plāna ieviešanu un izpildi, kā arī situāciju veselības nozarē kopumā.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildu informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA:
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas aktualitātēm:
Zelma Kolmane
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 29950107

Dalies ar ziņu