fbpx Skip to main content

Jaunā Vienotība un Attīstībai/Par! Satversmes tiesas tiesneša amatam virzīs LU Juridiskās fakultātes dekāni Rodiņu

Koalīcijas partiju apvienības “Attīstībai/Par!” un “Jaunā Vienotība” apstiprināšanai Saeimā virzīs Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes dekānes Anitas Rodiņas kandidatūru Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatam.

“Profesore Anita Rodiņa ir augstas raudzes konstitucionālo tiesību zinātniece, ar starptautisku pieredzi tiesību zinātnē un akadēmiskajā darbā, viņas augstās profesionālās spējas pierādītas arī Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes dekānes amatā. Satversmes tiesai Anitas Rodiņas pievienošanās būtu milzu ieguvums,” uzsver “Jaunās Vienotības” deputāte, 13. Saeimas priekšsēdētāja biedre Inese Lībiņa – Egnere.

“Pēc trīs mēnešu pārtraukuma pienācis laiks vienoties par ST kandidātu. Anita Rodiņa ir augsti profesionāla kandidāte, kurai ir laba izpratne par tiesiskumu un izredzes saņemt vairāku frakciju atbalstu,” norāda “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas vadītāja Marija Golubeva.

Rodiņa LU, iekļaujot studijas Orhūsas (Aarhus) Universitātē Dānijā, ieguvusi tiesību doktora zinātnisko grādu valststiesībās. Tāpat viņa ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnē un jurista kvalifikāciju. Rodiņa par Juridiskās fakultātes dekāni tika ievēlēta 2015. gadā, savukārt 2019. gadā viņa šajā amatā ievēlēta atkārtoti.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

ATTĪSTĪBAI/PAR! ir partiju apvienība, ko veido trīs partijas – Kustība “Par!”, “Latvijas Attīstībai” un “Izaugsme”. Partiju apvienības līdzpriekšsēdētāji ir veselības ministrs Daniels Pavļuts un “Latvijas Attīstībai” partijas valdes priekšsēdētājs (p.i.) Ivars Ijabs

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas aktualitātēm:
Zelma Kolmane
Tālr.: +371 29950107
E-pasts: [email protected]

Papildus informācija:
Edgars Skvariks
“Attīstībai / Par!” Saeimas frakcijas komunikācijas vadītājs
Tālr.: +371 26538741
E-pasts: [email protected]
www.attistibaipar.lv

Dalies ar ziņu