fbpx Skip to main content

Ašeradens: Drošības, enerģētikas un cenu krīzes apstākļos politiķiem pēc vēlēšanām būs ātri jāvienojas par rīcībspējīgu valdību

“Ievērojot aktuālo drošības, enerģētikas un inflācijas krīzi, pēc Saeimas vēlēšanām politiķu uzdevums būs maksimāli ātri vienoties par jaunas, rīcībspējīgas valdības izveidi, tās pamatos ieliekot uzdevumu rast risinājumus ilgstoši valsts pārvaldē iestrēgušām problēmām, enerģētikas un klimata pārmaiņu vadībai, efektīvai valsts institūciju darbības digitalizācijai, cilvēkkapitāla un nodarbinātības vadībai, kā arī vienotas politiskas nācijas veidošanas atbalsta mehānismiem. Tāpat JAUNĀS VIENOTĪBAS uzdevums ir pēc Saeimas vēlēšanām nepieļaut, ka valdībā nonāk trīs spēki – prokremliskie, populistiskie un kriminālnoziegumos apsūdzētie,” tā šodien, partijas VIENOTĪBA kongresā uzrunājot delegātus, sacīja partijas valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Viņš atzina, ka tik liels cenu pieaugums kā pašlaik nav piedzīvots kopš neatkarības atjaunošanas gadiem un gaidāmā ziema būs grūta kā iedzīvotājiem, tā tautsaimniecībai kopumā, tādēļ vienīgais pareizais risinājums ir Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa piedāvājums ieviest cenu griestus energoresursiem, kas būs papildus atbalsta mehānisms Latvijas sabiedrībai.

Izvērtējot JAUNĀS VIENOTĪBAS darbu pēdējos četros gados – 13. Saeimas sasaukuma darba ciklā, Ašeradens atzina, ka tas bijis nopietnu pārbaudījumu laiks. “Mēs esam strādājuši ārkārtējos apstākļos. Esam guvuši panākumus, bet esam arī kļūdījušies, un ļoti ceru, ka esam no savām kļūdām mācījušies,” sacīja partijas VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs.

Arvils Ašeradens secināja, ka Krišjāņa Kariņa vadībā valdība sadarbībā ar koalīcijas partneriem ir strādājusi sekmīgi: “Nepārprotami ir nostiprināta valsts drošība, demokrātija ir spējusi sevi aizsargāt, reputāciju atguvusi valsts finanšu sistēma, pašvaldības kļuvušas saimnieciski jaudīgākas, dota virzība Latvijas izglītības sistēmas integrācijai Eiropas izglītības telpā, nodrošināta pāreja uz izglītību valsts valodā. Bet pats svarīgākais, esam spējuši divās lielās globālās krīzēs izveidot mehānismus, kuri efektīvi palīdzējuši valsts iedzīvotājiem un tautsaimniecībai pārvarēt krīzes smagumu.”

Arvils Ašeradens arī īpaši atzīmēja Krišjāņa Kariņa valdības vakar panākto vienošanos, kas ļāva novērst pedagogu streiku. “Kopīgiem spēkiem izdevās atrisināt ieilgušo konfliktu starp arodbiedrībām un Izglītības un zinātnes ministriju. Mēs, JAUNĀ VIENOTĪBA, esam par pedagogu atalgojuma palielināšanu. Tā ir mūsu principiāla pozīcija – palielināt pedagogu atalgojumu līdz 120% no vidēja atalgojuma valstī. Tas ir skaidri ierakstīts mūsu programmā,” uzsvēra partijas VIENOTĪBA vadītājs.

———–

Sestdien, 2022. gada 17. septembrī, Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē notiek partiju apvienībā JAUNĀ VIENOTĪBA ietilpstošās partijas VIENOTĪBA kongress “Stiprāku mūsu Latviju!”, kurā notiek paneļdiskusijas par ceļu uz politiskās nācijas veidošanu un izglītotas sabiedrības stiprināšanu, kā arī tiek ievēlēta partijas VIENOTĪBA Ētikas komisija.

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partija VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu