fbpx Skip to main content

Atklātība par valsts amatpersonu mantisko situāciju ir sabiedrības interesēs

Sabiedrībai ir tiesības zināt valsts amatpersonu mantisko situāciju, ko regulē likums “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, tādēļ partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA neatbalsta jebkādus ierobežojumus valsts amatpersonu deklarāciju publiskajā pieejamībā, turklāt iesniegusi papildus grozījumus likumā ar nolūku paplašināt prasības valsts amatpersonu deklarāciju iesniedzējiem.

Ainars Latkovskis, JAUNĀS VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs: “Politiķu uzdevums ir raudzīties, lai atklātības normas, kas attiecas uz valsts amatpersonu darbību un rīcību, tiktu ievērotas – sabiedrībai ir jāgarantē iespējas saņemt informāciju gan par amatpersonu mantisko stāvokli, gan darījumiem, un atkāpes no šī nav pieļaujamas. Atklātība par valsts amatpersonu mantisko situāciju ir sabiedrības interesēs.”

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas sagatavotajos grozījumos likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” aicināts attiekties no ieceres par termiņa ierobežojumu valsts amatpersonu deklarāciju publiskai pieejamībai. Papildus ir sagatavoti vēl citi priekšlikumi, to vidū – paplašināt amatpersonu loku, kam jāiesniedz ikgadējās valsts amatpersonas deklarācijas, attiecinot to arī uz republikas nozīmes pilsētu domju priekšsēdētāju, viņu vietnieku un izpilddirektoru biroja vadītājiem, padomniekiem, konsultantiem un palīgiem. Tāpat JAUNĀ VIENOTĪBA aicina uzlikt par pienākumu valsts amatpersonai deklarēt nelaulāto pastāvīgās kopdzīves partneri, ar kuru tai ir kopīga saimniecība.

JAUNĀS VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas priekšlikumi likuma grozījumiem iesniegti Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai.

Papildu informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pats:
[email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu