fbpx Skip to main content

Deputāte Čakša: mēs nedrīkstam pieņemt vardarbību nevienā tās izpausmē

Vardarbību ģimenē nedrīkst normalizēt un atstāt aiz slēgtām durvīm, tāpēc Saeimā šonedēļ ir izveidota darba grupa preventīvu pasākumu nodrošināšanai un vardarbības riska mazināšanai ģimenē JAUNĀS VIENOTĪBAS Saeimas deputātes Andas Čakšas vadībā.

Anda Čakša, JAUNĀS VIENOTĪBAS Saeimas deputāte: “Vardarbībai nav attaisnojuma, un no tās cieš visa sabiedrība kopumā – tā posta un kropļo arī mūsu nākamās paaudzes, jo atstāj dziļas pēdas bērnos. Man ir patiess prieks, ka mūsu vārdi ir rezultējušies darbos un ir izveidota šī darba grupa. Tas ir viens solis tuvāk arī juridiskam regulējumam, kas neļaus pieņemt vardarbību nevienā tās izpausmē un definēs skaidru atbildības sadalījumu palīdzības sniedzējiem. Tieši klusēšana par vardarbību rada vislielāko bezcerību un bezizejas sajūtu.

Deputāte norāda, ka aizvadītā gada beigās Saeimā tika saņemta vēstule no labdarības maratona “Dod pieci!” komandas, kurā lūgts risināt šo problēmu.

Tas ir ārkārtīgi būtiski, ka mediji ir pievērsuši un turpina pievērst uzmanību šim tematam, jo mums ir ne tikai jāstrādā ar pašiem varmākām un palīdzības nodrošināšanu upuriem, bet arī sabiedrības izpratni un iespējām palīdzēt. Tāpēc darba grupā plānots pievērsties vairākiem nozīmīgiem jautājumiem, tajā skaitā no vardarbības cietušo atbalstam un emocionālās vardarbības noteikšanas potenciālam regulējumam.”

Jau tuvākajā laikā Čakša vērsīsies pie citām Saeimas komisijām un frakcijām, nevalstiskajām organizācijām un arī atbildīgajām ministrijām, lai darba grupa iespējami ātri definētu galvenos veicamos uzdevumus un sāktu savu darbību.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildu informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA:
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas aktualitātēm:
Zelma Kolmane
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 29950107

Dalies ar ziņu