fbpx Skip to main content

Dombrovskis: Jaunajā ģeopolitiskajā un ekonomiskajā realitātē nav vietas politiskiem ķīviņiem un populismam

“Jaunajā realitātē – laikā, kad Krievija izmanto savas energoresursu piegādes kā manipulāciju un šantāžas ieroci, kad situācija ir ļoti sarežģīta kā ģeopolitiskā, tā ekonomiski, ir īpaši svarīgi, lai valsti vadītu pieredzējis politiskais spēks ar skaidru eiroatlantisko kursu. Tieši tāds politiskais spēks ir JAUNĀ VIENOTĪBA. Šajā realitātē nav vietas populismam un eksperimentiem, mēs nevaram atļauties šķiest enerģiju uz politiskiem ķīviņiem un otršķirīgām problēmām. Šobrīd ir laiks mobilizēties svarīgāko problēmu risināšanai, maksimāli stiprinot valsts ekonomiku un drošību,” šodien partijas VIENOTĪBA kongresā norādīja Eiropas Komisijas izpildviceprezidents Valdis Dombrovskis.

Runājot par ekonomisko situāciju, viņš atzīmēja, ka gan Eiropas, gan Latvijas ekonomika šobrīd piedzīvo jaunus satricinājumus.

“Mēs pakāpeniski atguvāmies no Covid-19 krīzes, kad Krievijas agresija pret Ukrainu ekonomiku atkal nobremzēja. Redzam pieaugošu spriedzi enerģijas sektorā, kas savukārt strauji “velk” līdzi kopējo inflācijas līmeni,” secināja Valdis Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka Latvijai un visai Eiropai rīcības plāns ir skaidrs – pēc iespējas ātrāk jāatsakās no Krievijas fosilajiem kurināmajiem un jānodrošina enerģētiskā neatkarība, maksimāli lietderīgi izmantojot pieejamais Eiropas Savienības finansējums gan ES fondu, gan Ekonomikas atjaunošanas un noturības plāna un RePowerEU programmas ietvaros.

“Vienlaikus ir jāstrādā pie sociālās nevienlīdzības mazināšanas pasākumiem un atbalsta mazāk aizsargātajām sabiedrības daļām, kas īpaši aktuāli ir šobrīd, gan uz kopējā inflācijas pieauguma fona,  gan tuvojoties jaunajai apkures sezonai. Pozitīvi, ka valdība jau ir pieņēmusi lēmumus par virkni atbalsta pasākumu gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem. ES dalībvalstīm iespēja noteikt regulētas elektroenerģijas cenas būs kā mājsaimniecībām, bet arī mazajiem un vidējiem uzņēmumiem,” kongresa delegātiem uzsvēra Valdis Dombrovskis.

Uzrunā partijas biedriem, Eiropas Komisijas izpildviceprezidents norādīja:

“Krievijas un Ukrainas karš ir ne tikai militārs konflikts, tas ir arī konflikts starp divām vērtību sistēmām. JAUNAJAI VIENOTĪBAI, kā partijai, kuras viens no pamatprincipiem ir demokrātisko vērtību aizsardzība, atbalsts Ukrainai ir prioritāte. JAUNĀS VIENOTĪBAS un mūsu politiskās ģimenes – Eiropas Tautas partijas – atbalsts Ukrainas kā ES kandidātvalsts statusam ir tikai viens no apliecinājumiem mūsu nelokāmam atbalstam Ukrainai.”

Valdis Dombrovskis atzina, ka jaunajā ģeopolitiskajā situācijā Latvijai, kā NATO dalībvalstij ir drošības garantijas, tomēr aicināja apzināties, ka ar tādu agresīvu kaimiņvalsti kā Krievija, Latvijai būtiski jākāpina arī savas aizsardzības spējas.

“Aizsardzības budžeta pieaugums un obligātā miliDombrovskis: Jaunajā ģeopolitiskajā un ekonomiskajā realitātē nav vietas politiskiem ķīviņiem un populismamtārā dienesta atjaunošana ir tikai pirmie soļi šajā virzienā. Vienlaikus ir vajadzīga prasmīga ārpolitika, lai kritiskā brīdī valstij būtu arī nepieciešamais starptautiskais atbalsts,” sacīja Eiropas komisārs.

Uzrunas noslēgumā Valdis Dombrovskis norādīja: “Pirms četriem gadiem JAUNĀ VIENOTĪBA gāja uz vēlēšanām, balansējot uz 5% robežas. Tagad JAUNĀ VIENOTĪBA ir pārliecinoši populārākais politiskais spēks. Tas ir augsts novērtējums gan partijas, gan Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa un mūsu ministru, gan Saeimas frakcijas darbam. JAUNĀ VIENOTĪBA vienmēr ir uzņēmusies atbildību par valsti kritiskās situācijās, to pierādām arī tagad.”

 

————-

Sestdien, 2022. gada 17. septembrī, Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē notiek partiju apvienībā JAUNĀ VIENOTĪBA ietilpstošās partijas VIENOTĪBA kongress “Stiprāku mūsu Latviju!”, kurā notiek paneļdiskusijas par ceļu uz politiskās nācijas veidošanu un izglītotas sabiedrības stiprināšanu, kā arī tiek ievēlēta partijas VIENOTĪBA Ētikas komisija.

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partija VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālrunis: +371 67205472

Dalies ar ziņu