fbpx Skip to main content

Foto: Latvian Minister of Foreign Affairs Edgars Rinkevics Latvian Minister of Defence Artis Pabriks, Lithuanian Minister of Foreign Affairs Gabrielius Lansbergis Lithuanian Minister of National Defence Arvydas Anusauskas, Estonian Minister of Foreign Affairs Eva-Maria Liimets, Estonian Minister of Defence Kalle Laanet, Polish Minister of Foreign Affairs Zbigniew Rau, Polish Minister of National Defence Mariusz Blaszczak during joint press conference after meeting in Riga, Latvia, 13 September 2021. The officials discussed current security policy matters and regional challenges, security policy challenges in the region, the decisions made at the meeting of NATO Heads of State and Government in Brussels this past June, and the development of NATO’s next Strategic Concept as well as the issues of NATO partnerships. EPA-EFE/TOMS KALNINSportretiem - Latvian Minister of Foreign Affairs Edgars Rinkevics (Estonian Minister of Foreign Affairs Eva-Maria Liimets) during joint press conference after his (her) meeting with Baltic States and Poland Foreign and Defence ministers press conference in Riga, Latvia, 13 September 2021. The officials discussed current security policy matters and regional challenges, security policy challenges in the region, the decisions made at the meeting of NATO Heads of State and Government in Brussels this past June, and the development of NATO’s next Strategic Concept as well as the issues of NATO partnerships.

Dombrovskis: VIENOTĪBAS spēks ir spējā pārvērst grūtības iespējās

““Pesimists redz grūtības jebkurā iespējā, optimists redz iespējas jebkurās grūtībās” – domāju, ka šis teiciens samērā precīzi raksturo VIENOTĪBAS kredo. Šogad mūsu partija atzīmē desmitgadi, nākamgad apritēs 20 gadi, kopš tika dibināts Jaunais laiks, bet Latvija ir pārkāpusi savu atjaunotās neatkarības 30 gadu slieksni. Atskatoties uz partijas noieto ceļu Latvijas politikā, var teikt, ka mūsu spēks ir tieši spējā pārvērst grūtības iespējās. Iespējās mūsu valstij augt, attīstīties un iegūt pilnvērtīgu vietu Eiropā un pasaulē,” šodien partijas VIENOTĪBA desmitgades kongresā “Atbildīgi par Latviju!” norādīja Eiropas Komisijas izpildviceprezidents Valdis Dombrovskis.

Viņš uzrunā kongresa delegātiem uzsvēra, ka kopš partijas “Jaunais laiks” ienākšanas Latvijas politikā, ir nemainīgi aizstāvēts valsts eiroatlantiskais kurss, kas balstīts labēji centriskā, sociāli atbildīgā ekonomiskajā politikā. “Mūsu politiskais piedāvājums vienmēr ir bijis vērsts uz valsts attīstību un stabilitāti, mūsu īstenotās politikas kontinuitāti, kaut arī tās vārdā ir nācies pieņemt arī nepopulārus lēmumus. Vienmēr esam spējuši uzņemties atbildību par valsti, mainīties līdzi laikam, saglabājot mūsu pamatprincipus un vērtības. Eiropeiska un moderna Latvija ir bijusi gan mūsu prioritāte, gan pamatvērtība.” sacīja V. Dombrovskis.

Vērtējot politisko situāciju Latvijā un gatavošanos 14. Saeimas vēlēšanām, Eiropas Komisijas izpildviceprezidents atzina, ka tas nebūs vienkāršs uzdevums – nākt ar konstruktīvu politisko piedāvājumu laikā, kad atsevišķi vecās politiskās elites pārstāvji ar skaļiem un populistiskiem saukļiem piedāvā “brīnumlīdzekļus” visām problēmām.

“Šajā nemierīgajā laikā ir svarīgi, lai JAUNĀ VIENOTĪBA saglabātu skaidru politisko kursu un redzējumu par valsts attīstību. Īstenotu atbildīgu politiku – gan runājot par pandēmijas pārvarēšanai nepieciešamajiem sanitārajiem pasākumiem, gan par fiskālo un makroekonomisko politiku. Nesteigtos ar it kā viegliem un populāriem, bet nepārdomātiem un ilgtermiņā kaitīgiem risinājumiem. Nemētātos līdzi visādiem populistiem,” kongresa delegātiem uzsvēra V. Dombrovskis.

Vērtējot ekonomisko situāciju, Eiropas Komisijas izpildviceprezidents atzina, ka pēdējais pusotrs gads ir bijis sarežģīts gan Latvijā, gan Eiropā kopumā – ir nācies pārvarēt kā sanitāro, tā ekonomisko krīzi, kurai turklāt ir ļoti izteikts sektorāls raksturs, dažiem tautsaimniecības sektoriem augot un attīstoties, bet citiem, īpaši pakalpojumu sektorā, piedzīvota dziļa krīze.

“Īstenojot apjomīgus ekonomikas atbalsta pasākumus, Eiropas Savienībā izdevās ierobežot ekonomikas kritumu un bezdarba pieaugumu. Tagad stāvoklis Eiropas ekonomikā uzlabojas. Atbilstoši Eiropas Komisijas prognozei, ES ekonomika šogad pieaugs par 4,8%, bet nākamgad – par 4,5%. Daudzās ES dalībvalstīs ekonomika jau šogad pārsniegs pirmskrīzes līmeni. Latvijā tas jau ir noticis,” kongresā sacīja V. Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka ekonomikas atkopšanās procesā svarīga būs Ekonomikas atjaunošanas un noturības plāna efektīva ieviešana. “Pozitīvi, ka Latvija bija starp pirmajām dalībvalstīm, kuru Ekonomikas atjaunošanas un noturības plāni tika apstiprināti jūlijā. Plāna ietvaros Latvijai grantu formā ir pieejami 1,82 miljardi eiro, kas ir aptuveni 6% no Latvijas iekšzemes kopprodukta. Pagājušajā nedēļā Latvijas saņēma priekšfinansējumu 237 miljonu eiro apmērā, tādēļ šobrīd ir svarīgi ir uzsākt aktīvu darbu pie plāna ieviešanas,” norādīja Eiropas Komisijas izpildviceprezidents.
————-
Sestdien, 2021. gada 18. septembrī, koncertzālē “Valmiera” notiek partiju apvienībā JAUNĀ VIENOTĪBA ietilpstošās partijas VIENOTĪBA kongress “Atbildīgi par Latviju!”, kurā delegāti debatē par prioritātēm partijas piedāvājumā un programmā 14. Saeimas vēlēšanām, kā arī pārvēl partijas vadību un valdi. Šis ir partijas jubilejas kongress, jo šogad aprit 10 gadi kopš dibināta partija VIENOTĪBA.

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partija VIENOTĪBA
[email protected]
Tālrunis: +371 67205472

Dalies ar ziņu