fbpx Skip to main content

Foto: Latvian Minister of Foreign Affairs Edgars Rinkevics Latvian Minister of Defence Artis Pabriks, Lithuanian Minister of Foreign Affairs Gabrielius Lansbergis Lithuanian Minister of National Defence Arvydas Anusauskas, Estonian Minister of Foreign Affairs Eva-Maria Liimets, Estonian Minister of Defence Kalle Laanet, Polish Minister of Foreign Affairs Zbigniew Rau, Polish Minister of National Defence Mariusz Blaszczak during joint press conference after meeting in Riga, Latvia, 13 September 2021. The officials discussed current security policy matters and regional challenges, security policy challenges in the region, the decisions made at the meeting of NATO Heads of State and Government in Brussels this past June, and the development of NATO’s next Strategic Concept as well as the issues of NATO partnerships. EPA-EFE/TOMS KALNINSportretiem - Latvian Minister of Foreign Affairs Edgars Rinkevics (Estonian Minister of Foreign Affairs Eva-Maria Liimets) during joint press conference after his (her) meeting with Baltic States and Poland Foreign and Defence ministers press conference in Riga, Latvia, 13 September 2021. The officials discussed current security policy matters and regional challenges, security policy challenges in the region, the decisions made at the meeting of NATO Heads of State and Government in Brussels this past June, and the development of NATO’s next Strategic Concept as well as the issues of NATO partnerships.

Kalniete: VIENOTĪBA ir vienīgā partija, kas apvieno modernu nacionālismu un atvērtību pasaulei

Partija VIENOTĪBA, kas ir turpinājums partijām “Jaunais Laiks”, “Pilsoniskā Savienība” un “Sabiedrība citai Politikai”, no kurām vecākā ir dibināta pirms teju 20 gadiem, ir sasniegusi cienījamu briedumu un politisko pieredzi, šodien, partijas VIENOTĪBA desmitgades kongresā norādīja Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidente Sandra Kalniete.

Latvijas politiskajā ainavā, kurā laiku pa laikam uzmirgo partijas-viendienītes, bet citas aiziet nebūtībā pēc vienas Saeimas, divdesmit gadi ir cienījams vecums un pamatīga politiskā pieredze. Briedumu esam sasnieguši, kopā izejot caur uguni un ūdeni, grimstot un ceļoties, bet pat svarīgākais – mēs esam mācījušies no savām kļūdām un tapuši labāki, gudrāki, iekļaujošāki,” kongresa delegātiem norādīja S. Kalniete.

“Mūsu valsts atjaunotā demokrātija ir tikai par desmit gadiem vecāka nekā mūsu partija. 1990. gada 4. maija prieka reibumā tikai retais iedomājās, ka atgriešanās ceļš Eiropā, pievienošanās Eiropas Savienībai un NATO, kā arī atbrīvošanās no Homo Sovieticus mūsu apziņā būs tik grūts. Tieši mērķis pievienoties ES un NATO palīdzēja Latvijai pārtapt no postpadomju hibrīda par demokrātisku, tiesisku valsti un sabiedrību. Vajadzība pēc drošības un sapnis par labklājību bija tik spēcīga motivācija, ka tā vienoja valdību un sabiedrību, īstenojot vissāpīgākās reformas,” savā uzrunā partijas biedriem atzina viena no Atmodas laika līderēm.

Uzrunā kongresa delegātiem S. Kalniete atzina, ka ir sasniegts tas gaidītais brīdis, kad pirmā paaudze, kas ir dzimusi brīvībā, aktīvi ienāk visās valsts dzīves jomās. “Atbilstīgi mainās arī sabiedrība un vēlētāju kopums, kas sagaida savām interesēm un vērtībām atbilstošu politisko piedāvājumu. Tāpēc nākamajos gados Vienotības lielākais izaicinājums ir pārdomāti un plūstoši īstenot paaudžu maiņu, kā arī partijas vadībā iesaistīt vairāk sieviešu,” uzskata Eiropas Parlamenta deputāte.

Ja gribam kļūt par modernu eiropeisku nāciju, katram sevī ir jāapbedī Homo Sovieticus paliekas un jāmācās pieņemt jauno, to iekļaut sevī, padarīt par savu, attīstīt tālāk, to nedalāmi saaužot ar to vienreizējo, kas veido latvisko un kas mūs atšķir starp citām tautām. Tieši latviešu prasme sadarboties, atvērties noteiks Latvijas nākamo vietu Eiropā un pasaulē. Es esmu Vienotības biedre tieši tāpēc, ka mēs esam vienīgā partija, kas savā programmā un rīcībā apvieno modernu nacionālismu un atvērtību pasaulei,” kongresā sacīja S. Kalniete.

Vērtējot notikumus pasaulē, Eiropas Parlamenta deputāte atgādināja, ka Latvijas ģeopolitiskais stāvoklis ir tieši tāds, kā 1940. gadā – Latvijai ir gara sauszemes robeža ar divām agresīvām diktatūrām Krieviju un Baltkrieviju, kas savu mērķu sasniegšanai pārkāpj starptautiskās tiesības.

JAUNĀ VIENOTĪBA vienmēr ir iestājusies par modernām nacionālām vērtībām, jo mēs apzināmies, ka tās nedrīkst būt pagātnē vērstas. Mūsu tautas identitāte ir veidojusies nemitīgā mainībā un mijiedarbībā ar citu Eiropas tautu īpatnībām. Tapdami par latviešiem, vienlaikus esam tapuši eiropieši, tāpēc mēs piederam Eiropai, esam piederējuši un piederēsim. Šī apziņa nosaka mūsu politiskās un ekonomiskās izvēles, mūsu vērtību sistēmu. Tāpēc Latvijas nākotne ir nesaraujami saistīta ar stipru un vienotu Eiropu. Jebkura politiska koķetēšana ar citiem ģeopolitiskiem scenārijiem ir risku pilna un apdraud to mieru un stabilitāti, kas ir mūsu valsts attīstības un pastāvēšanas garantija,” norādīja S. Kalniete.

————

Sestdien, 2021. gada 18. septembrī, koncertzālē “Valmiera” notiek partiju apvienībā JAUNĀ VIENOTĪBA ietilpstošās partijas VIENOTĪBA kongress “Atbildīgi par Latviju!”, kurā delegāti debatē par prioritātēm partijas piedāvājumā un programmā 14. Saeimas vēlēšanām, kā arī pārvēl partijas vadību un valdi. Šis ir partijas jubilejas kongress, jo šogad aprit 10 gadi kopš dibināta partija VIENOTĪBA.

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Partija VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālrunis: +371 67205472

Dalies ar ziņu