fbpx Skip to main content

Intervija: Astrīda Harju vērtē jauno Ministru prezidentu

Trešdien, 22. janvārī, tikai četras dienas ātrāk par vēsturiski ilgāk veidoto Latvijas valdību, 13. Saeima apstiprinājusi Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) Ministru kabinetu. To veidos piecas no septiņām Saeimā ievēlētajām partijām, kuru atšķirīgās ideoloģijas citos apstākļos diez vai ļautu izveidot koalīciju. Kā jauno premjeru vērtē vēlēšanās maz atbalstītās “Jaunās Vienotības” biedri un ko par jaunās valdības izredzēm saka pretējā nometne – vēlētāju vairākumu pārstāvošie cilvēki?

Astrīda Harju (partiju apvienība “Jaunā Vienotība”), Apes novada domes priekšsēdētāja vietniece:

“Domāju, ka ikviens no mums, kurš iedziļinās un vērtē valdības veidošanas procesu, var teikt, ka tik sarežģīts un ilgstošs tas ir pirmo reizi Latvijas valsts vēsturē. Daudzi lika cerības uz jaunajām partijām, to spēju un prasmi vienoties to ideālu un mērķu vārdā, kuru dēļ šīs partijas arī guva vēlētāju vairākuma atbalstu. Diemžēl, tas nesekmējās, un es vērtētu, ka nesekmējās personu ambīciju dēļ. Tās lien, kā īlens no maisa ārā, sākoties jau pirms vēlēšanām un turpinoties tagad. Citu apmelnošana, līdzšinēja darba “nolikšana”, sevis celšana saulītē bez pamata – tas neved uz kopdarbu. Mēdz teikt – labāk slikts pamiers nekā labs karš, tādēļ partijas saskatīja, ka tieši Krišjānis Kariņš, kaut arī mazākās frakcijas pārstāvis, varētu būt persona, kurš pratīs rast kompromisu ar visām ievēlētajām partijām. Kaut arī Kariņa kungs sākotnēji nebija prezidenta nominēts, viņš, kā ļoti atbildīgs cilvēks, uzņēmās šo procesu valsts labā, jo katra kavēšanās diena kaitēja valsts stabilitātei un funkcionēšanai.

Pēc nominēšanas tika darīts viss, lai valdības veidošanas procesu izsistu no līdzsvara, taču tas tomēr ir noticis. Kr. Kariņš ir labs vidutājs ar Eiropas līmeņa pieredzi. Viņš ir izcils sarunu vedējs, ar atbildību pret viņam uzticēto, un ne velti atzīts par vienu no ietekmīgākajiem Eiropas Savienības politiķiem. Es varu tikai apbrīnot Kariņa kunga pacietību un profesionalitāti, ar kādu viņš reaģē uz apkārt notiekošo.

Krišjānis Kariņš ir iedevis jaunu pienesumu un pievienoto vērtību arī partiju apvienībai “Jaunā Vienotība”, un es, kā tās pārstāve ar to lepojos. Arī “Jaunās Vienotības” ministri ir profesionāļi, kurus augstu vērtēju.

Mans ieteikums ir ļaut jaunajai valdībai strādāt un nenomelnot to pirms laika. Vērtēsim viņus pēc darbiem. Ja visiem būs vēlme strādāt, tad varam cerēt uz rezultatīvu valdību.”

 

Informācijas avots: Reģionālais laikraksts “Alūksnes un Malienas Ziņas”, 25.01.2019.

Dalies ar ziņu